Trwa ładowanie...

Tomaszów Mazowiecki: Udawali policjantów i okradli Wietnamczyków. Zostali zatrzymani

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju metodą ,,na policjanta” na Wietnamczykach oraz kobietę, która jest podejrzana paserstwo o części zrabowanego łupu. Dwóm fałszywym policjantom grozi nawet kilkanaście lat więzienia.

Tomaszów Mazowiecki: Udawali policjantów i okradli Wietnamczyków. Zostali zatrzymaniŹródło: WP.PL
d3n78st
d3n78st

Tomaszów Mazowiecki: udawali policjantów, zatrzymali na kontrolę i okradli

Funkcjonariusze z komisariatu w Rokcinach zostali powiadomieni o zdarzeniu przez obywateli Wietnamu. Z ich zeznań wynika, że doszło do rozboju, w którym łupem napastników padła duża suma pieniędzy, dokumenty, telefon komórkowy i biżuteria.

Wietnamczycy zostali zatrzymani na terenie gminy Ujazd do kontroli drogowej. Dwaj mężczyźni ubrani w policyjne mundury okazali legitymacje i poprosili o dokumenty. Następnie jeden z fałszywych policjantów nakazał, żeby jechać za ich pojazdem w kierunku komisariatu. Po przejechaniu kilku kilometrów w kierunku Lubochni zatrzymali swoje auto i poprosili, żeby kontrolowani wsiedli do ich ,,radiowozu”. W tym czasie jeden z mężczyzn podających się za policjanta skradł kilka toreb, które był w samochodzie kontrolowanych. Było w nich ponad 110 tysięcy złotych, telefon komórkowy, biżuteria i dokumenty. Mimo osiągniętego celu, umundurowany mężczyzna wyjął zza pasa spodni pistolet, który skierował w stronę jednego z pokrzywdzonych i zażądał, żeby wydał resztę pieniędzy. Gdy Wietnamczyk odmówił, rzekomy funkcjonariusz nakazał opuścić ,,radiowóz”, po czym obaj odjechali ze zrabowanym łupem.

O zdarzeniu zostali dalej poinformowani funkcjonariusze z tomaszowskiej komendy. Natychmiast rozpoczęli poszukiwana. Tego samego dnia złapali pierwszego z podejrzanych. Był to 29-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego. Ustalili też tożsamość drugiego z podejrzanych oraz miejsce przebywania. 21-latek został złapany na drugi dzień w galerii handlowej w Łodzi podczas zakupów dokonywanych za zrabowane pieniądze.

d3n78st

Tomaszów Mazowiecki: Kobieta pomagała ukryć łup

Została zatrzymana także 21-letnia kobieta, konkubina starszego z zatrzymanych. Pomagała ukryć część zrabowanych pieniędzy - wpłaciła je na swoje konto bankowe. Została oskarżona o paserstwo.

Policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego współpracowali przy tej sprawie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi i Biura Operacji Antyterrorystycznych w Warszawie.

Udało się zabezpieczyć broń, którą mieli podejrzani oraz odzyskać część zrabowanego majątku.

Na wniosek prokuratora wobec sprawców rozboju z użyciem groźnego narzędzia sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z kolei kobiecie za paserstwo grozi nawet pięć lat więzienia.

d3n78st
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n78st
Więcej tematów