Trwa ładowanie...
d2kn02d
Radio Zet

Tomasz Siemoniak ostro skrytykował Macierewicza. "Żyje Smoleńskiem, zamiast być dobrym ministrem obrony"

• Zasadnicze decyzje ws. wojska są odkładane - powiedził Tomasz Siemoniak
• Były szef MON: Macierewicz funkcjonuje w polityce tylko dzięki Smoleńskowi
• Zarzucił mu brak decyzji ws. śmigłowców Caracal i systemu Patriot
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Siemoniak ostro skrytykował Macierewicza. "Żyje Smoleńskiem, zamiast być dobrym ministrem obrony"
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d2kn02d

Tomasz Siemoniak w Radiu ZET skrytykował Antoniego Macierewicza. - Minister zajmuje się sprawami Smoleńska, sprawami politycznymi. Tu widać jego sporą aktywność, natomiast zasadnicze decyzje są odkładane - mówił były szef MON, komentując brak decyzji ws. śmigłowców Caracal i systemu obrony przeciwrakietowej Patriot.

Dodał, że pogubił się, śledząc wypowiedzi ministra i przedstawicieli ministerstwa obrony na temat tych przetargów. - Już nie wiem. Mówi się, że będzie decyzja w ciągu kilku dni, kilkunastu dni, do końca miesiąca. Tych decyzji nie ma - krytykował Macierewicza jego poprzednik.

Odniósł się też do wypowiedzi Antoniego Macierewicza, który na jednym ze spotkań z żołnierzami stwierdził, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest najważniejszym zadaniem Wojska Polskiego. - Pomylił się tu minister Macierewicz, bo głównym zadaniem to jest dla prokuratury, było dla komisji ministra Millera. To nie jest główne zadanie wojska, głównym zadaniem wojska jest obrona polskich granic - stwierdził Siemoniak.

Ocenił, że celem powołanej przez Macierewicza podkomisji smoleńskiej jest podtrzymywanie tematu, który zapewnia życie polityczne szefa MON. - Antoni Macierewicz funkcjonuje w polityce od kilku lat dzięki tej sprawie. Uważam, że potrzebuje paliwa do swojej dalszej obecności. Szkoda, że nie skupia się na tym, żeby być dobrym ministrem obrony narodowej, tylko żyje tą sprawą - mówił Siemoniak.

d2kn02d

Podziel się opinią

Share
d2kn02d
d2kn02d
Więcej tematów