Trwa ładowanie...
d1lxl5x
Tomasz Siemoniak gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i"
x-news/TVN 24

Tomasz Siemoniak gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i"

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak był gościem Moniki Olejnik. Minister mówił w "Kropce nad i" m.in. o chłodnych relacjach Polski i Rosji oraz o planie odbudowy systemu szkoleń dla rezerwistów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1lxl5x

- Nasze relacje z Rosją są bardzo chłodne - ocenił minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Wicepremier uważa, że Unia Europejska i USA zrozumiały, że polityka "inwestowania w Rosję" okazała się nietrafiona, a każdy, kto ufał Władimirowi Putinowi, "mocno się rozczarował".

Tomasz Siemoniak zadeklarował, że Polska jest gotowa dostarczać broń Ukrainie, zaś nasza oferta jest doskonale znana Ukraińcom.

Wojsko Polskie chce odbudować system szkoleń dla rezerwistów. W 2015 roku wezwanych na ćwiczenia może zostać nawet 20 tys. rezerwistów. Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uspokaja jednak, że nikomu nie grozi przymusowy pobór do armii, a resort przygotowuje ofertę ćwiczeń wojskowych dla ochotników. Konkretne propozycje mają być przedstawione w listopadzie.

Wicepremier podkreślił, że wiele osób między 20. a 50. rokiem życia w ogóle nie miało do czynienia z armią. - Chcemy stworzyć takie formy, by w weekendy czy w czasie wakacji chętne osoby mogły się przeszkolić - tłumaczył minister. - Jeśli ktoś chce poświęcić swój urlop czy wakacje, jest to postawa bardzo obywatelska - zachęcał Tomasz Siemoniak.

d1lxl5x

Podziel się opinią

Share

d1lxl5x

d1lxl5x
Więcej tematów