Trwa ładowanie...
d3b67o0

Tomasz Raczek o oscarowych nominacjach

Tegoroczne nominacje do Oscara są w pełni uzasadnione - powiedział we wtorek Tomasz Raczek. Krytyk filmowy dodał, że jest mile zaskoczony faktem, iż Hollywood docenił tak niehollywoodzki chociaż monumentalny obraz jak "Drużyna Pierścienia" według pierwszej części książki Tolkiena "Władca Pierścieni". Film nowozelandzkiego reżysera Petera Jacksona otrzymał aż 13 nominacji.

d3b67o0
d3b67o0

Zdaniem Tomasza Raczka, są to zasłużone nominacje, ponieważ - jak podkreślił - była to najbardziej udana spośród ubiegłorocznych superprodukcji.

Krytyk powiedział, że docenia w tym filmie dużą ilość niuansów, które związane są zarówno ze sposobem filmowania jak i z muzyką zrealizowaną - według niego - wyraźnie pod prąd hollywoodzkiej mody poprzez połączenie współczesnej muzyki symfonicznej z muzyką celtycką.

Tomasz Raczek docenia także brytyjskich aktorów i brytyjską szkołę grania. Nie było - jego zdaniem - hollywoodzkiej, niedobrej maniery. Raczek dodał, że życzy filmowi zdobycia jak największej liczby Oscarów.

We wtorek w Los Angeles ogłoszono nominacje do tegorocznych Oscarów. Najwięcej - 13 - otrzymał "Władca pierścieni". m.in. w kategorii najlepszego filmu. Po 8 nominacji dostały filmy: "Piekny umysł" i "Moulin Rouge". W kategorii najlepszego filmu nominowano także obrazy: "In the Bedroom" i "Gosford Park".

d3b67o0

Wśród nominowanych do tegorocznych Oscarów jest dwóch Polaków. Operator Sławomir Idziak otrzymał nominację za zdjęcia do filmu "Black Hawk Down". O nagrodę w kategorii najlepszy krótkometrażowy film aktorski ubiega się obraz "Męska sprawa" w reżyserii Sławomira Fabickiego.

Wśród nominowanych aktorek pierwszoplanowych są m.in.: Judy Dench, Nicole Kidman i Renee Zellwegger, wśród aktorów: Russel Crowe, Denzel Washington i Will Smith.

Nominację za reżyserię otrzymali: Ron Howard za "Piekny Umysł", Ridley Scott for "Black Hawk Down", Peter Jackson za "Władcę Pierścini, David Lynch za "Mulholland Drive" i Robert Altman za "Gosford Park."

Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 24 marca. (and)

d3b67o0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b67o0
Więcej tematów