Trwa ładowanie...
tomasz piątek

Tomasz Piątek odebrał nagrodę w Niemczech. Zapowiedział nową książkę

Dziennikarz Tomasz Piątek odebrał w Lipsku Nagrodę Wolności i Przyszłości Mediów. Autor książki "Macierewicz i jego tajemnice" zapowiedział nową książkę o byłym szefie MON.

Share
Tomasz Piątek odebrał nagrodę w Niemczech. Zapowiedział nową książkę
Źródło: Facebook.com
ds97lun

Jak zapowiedział w Lipsku Tomasz Piątek, nowa książka będzie opowiadać o życiu Antoniego Macierewicza w PRL. Została ona oparta na archiwach IPN.

- Przed przylotem do Lipska kończyłem korektę kolejnej książki o Macierewiczu – cytuje dziennikarza wyborcza.pl. I jak podaje, z ustaleń Tomasza Piątka wynika, że Antoni Macierewicz miał być objęty ochroną specjalnej grupy SB.

Nagrodę Wolności i Przyszłości Mediów przyznaje od 2001 r. Fundacji Mediów Sparkasse Leipzig. W czerwcu dyrektor zarządzający fundacji Stephan Seeger uzasadniając przyznanie nagrody stwierdził, że dziennikarz zyskał status krytycznego obserwatora zmian społecznych w swoim kraju. Dodał też, że mimo coraz trudniejszych warunków dla dziennikarzy Tomasz Piątek w swoim dziennikarstwie śledczym nie pozwala się zastraszyć.

ds97lun

Tomasz Piątek odebrał nagrodę w poniedziałek oraz otrzymał 30 tys. euro. Pieniądze chce przeznaczyć na wsparcie niezależnego dziennikarstwa.

Zobacz także: Drwiny z Kaczyńskiego. Ewa Kopacz o zdjęciu, które podbiło sieć

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

ds97lun

Podziel się opinią

Share
ds97lun
ds97lun
Więcej tematów