Trwa ładowanie...
d3z34v9

Tomasz Lis wykorzystany bez głowy

3 marca ruszy nowy, informacyjno-publicystyczny kanał telewizji publicznej. Kurier 3 - nowe oblicze ma być odpowiedzią TVP na programy nadawców komercyjnych - polskich i zagranicznych. Kanał nie rozpoczął jeszcze działalności, a już wzbudził kontrowersje. Jak twierdzi Tomasz Lis, w reklamie Kuriera 3 wykorzystano jego zdjęcie zrobione w studiu TVN. Tyle że wizerunek Lisa zastąpiono wizerunkiem innego łódzkiego dziennikarza Tomasza Boruszczaka.

Share
d3z34v9

Jak pisze piątkowy Super Express po ukazaniu się reklamy prasowej Kuriera 3 w TVN zawrzało. Zdjęcie Tomasza Lisa wykorzystane w niej jest dobrze wszystkim znane, bo od początku istnienia tej stacji wisi na jej korytarzu. Nikt w TVN nie ma wątpliwości, że dokonano fotomontażu i do zdjęcia Lisa "doklejono" zdjęcie głowy innego mężczyzny.

Na zdjęciu jest mój długopis, moja obrączka i mój krawat, który - śmiem twierdzić - jest jedyny w Polsce. Garnitur pochodzi z roku 1997. Żona stale prosi, żebym go nie nosił, bo jest niemodny. Uważam, że telewizja publiczna przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości. Naruszono moje prawa do wizerunku, ale naruszono też prawa stacji do studia - komentuje Lis.

Dziennik poprosił o wypowiedź Beatę Majcher, odpowiadającą w TVP za promocję Kuriera 3. Robiliśmy własny serwis zdjęciowy i na nikim się nie wzorowaliśmy - twierdzi Majcher. To z całą pewnością nie jest fotografia Tomasza Lisa. Zresztą ani nie mieliśmy dostępu do jego zdjęć, ani takiego dostępu nie potrzebowaliśmy. Zarzut uważam za śmieszny - dodaje. (an)

d3z34v9

Podziel się opinią

Share
d3z34v9
d3z34v9
Więcej tematów