Trwa ładowanie...

Tomasz Lis o ministrze Waszczykowskim: tchórz

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zażąda wyjaśnień w sprawie twitterowego wpisu Tomasza Lisa o szefie MSZ Witoldzie Waszczykowskim.
Share
Tomasz Lis o ministrze Waszczykowskim: tchórz
Źródło: WP.PL
d3udvrw

Komisja ds. służb specjalnych na wniosek premier Beaty Szydło odwołała szefów służb cywilnych ABW i Agencji Wywiadu, a także Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. - Każda minuta funkcjonowania tych osób na tym stanowisku była większym zagrożeniem niż to zagrożenie, które płynie spoza Polski - ocenił minister Witold Waszczykowski w programie "Jeden na jeden" w TVN24.

Wypowiedź ministra skomentował na Twitterze Tomasz Lis, zamieszczając opinię w ostrej formie:

Dziennikarz nawiązał w tweecie do wypowiedzi polityka PiS z października 2010 roku, wówczas kandydata na prezydenta Łodzi, wygłoszonej podczas konferencji prasowej po zabójstwie działacza tej partii Marka Rosiaka w łódzkim biurze. Waszczykowski powiedział wtedy przeciwnikom Prawa i Sprawiedliwości: "Nie zabijajcie nas. Chcemy pracować dla dobra demokratycznej Polski".

d3udvrw

Na ten wpis szybko zareagował dziennikarz Cezary Gmyz:

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w ramach posiadanych kompetencji zajmie się sprawą - poinformowała redakcję Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRIT. - Konkretne działania organu mają być znane po zapoznaniu się ze szczegółami sprawy - dodała.

d3udvrw

Podziel się opinią

Share
d3udvrw
d3udvrw
Więcej tematów