Trwa ładowanie...

Tomasz Komenda z milionowym odszkodowaniem. Jest decyzja prokuratury

Tomasz Komenda otrzymał wielomilionowe odszkodowanie. Mężczyzna spędził niesłusznie 18 lat w więzieniu. Jest decyzja prokuratury.

Share
Tomasz Komenda z milionowym odszkodowaniem. Jest decyzja prokuratury
Tomasz Komenda z milionowym odszkodowaniem. Jest decyzja prokuraturyŹródło: PAP
ds5qy6n

Tomasz Komenda domagał się od Skarbu Państwa ponad 18 mln złotych tytułem odszkodowania i zadośćuczynienia za 18 lat pobytu w więzieniu na podstawie niesłusznego wyroku.

Proces w tej sprawie toczył się przed Sądem Okręgowym w Opolu, który przyznał odszkodowanie Komendzie. W piątek Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury, poinformował, że prokurator okręgowy w Opolu uznał wyrok za sprawiedliwy i nie będzie składał od niego apelacji.

Tomasz Komenda spędził niesłusznie w więzieniu 18 lat

Tomasz Komenda został skazany w 2004 r. za gwałt i morderstwo 15-letniej Małgosi. Do śmierci nastolatki doszło w Miłoszycach podczas zabawy sylwestrowej 1996/1997.

ds5qy6n

Komenda spędził w więzieniu 18 lat. Był poniżany, bity i maltretowany przez innych więźniów. Trzy razy próbował popełnić samobójstwo. Nikt nie wierzył, że mężczyzna może być niewinny. Dopiero dodatkowe śledztwo wykazało, że to nie on stoi za zbrodnią miłoszycką.

Ostatecznie Tomasz Komenda został uniewinniony przez Sąd Najwyższy w 2018 r.

Jarosław Kaczyński zaszczepiony przeciw COVID-19. Radosław Fogiel o kulisach

- Zacznę żyć, tak jak powinienem żyć od samego początku. Ktoś ukradł to, co ukradł i skończyło się, jak się skończyło - powiedział dziennikarzom na korytarzu sądowym w Opolu Tomasz Komenda.

ds5qy6n

- To zamknięcie tamtego rozdziału. Mój nowy rozdział ma 2 miesiące i chcę, by był szczęśliwy, tak jak ja jestem w tej chwili - stwierdził po ogłoszeniu wyroku Tomasz Komenda, wspominając o swoim dwumiesięcznym synu.

Przyznał, że "to koniec koszmaru" i ma nadzieję, że już nigdy nie będzie musiał stawać przed sądem. - Ci ludzie, którzy mnie zamknęli, nie mają serca. Dziś w końcu zostało zakończone, to co nigdy nie powinno mieć miejsca - mówił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ds5qy6n

Podziel się opinią

Share
ds5qy6n
ds5qy6n
Więcej tematów