Trwa ładowanie...

Tomasz Komenda spełnia właśnie swoje wielkie marzenie. Spotkał się papieżem

Tomasz Komenda wyjechał za granicę. Jak udało nam się ustalić, przebywa właśnie we Włoszech. Jego wielkim marzeniem była wizyta w Watykanie i właśnie je spełnia. Spotkał się też z papieżem Franciszkiem.
Share
Tomasz Komenda z papieżem Franciszkiem
Tomasz Komenda z papieżem FranciszkiemŹródło: East News
d22fv8s

Tomasz Komenda przyznał, że nie jest osobą wierzącą. Jego rodzina próbowała jednak zorganizować mu wejście na audiencję u papieża Franciszka. W końcu się udało. Niesłusznie skazany za morderstwo mężczyzna spotkał się z papieżem Franciszkiem i odwiedził grób Jana Pawła II.

Nie żyje kluczowy świadek ws. Tomasza Komendy

- Tomasz musiał trochę odsapnąć od mediów, prokuratury, całej tej sprawy i towarzyszącego jej zamieszania. Przebywa za granicą, ale wkrótce wraca. Zbiera siły na walkę o odszkodowanie – mówi Wirtualnej Polsce Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Komendy.

Tomasz Komenda z matką w Watykanie East News
Tomasz Komenda z matką w WatykanieŹródło: East News

O wyjeździe do Watykanu mówił po wyjściu na wolność Tomasz Komenda. - Nie jestem osobą wierzącą. Nie miałem zaufania do ludzi z zakładu karnego i nie korzystałem z posługi kapelana. Chciałbym jednak w przyszłości odwiedzić Watykan i odwiedzić grób papieża Jana Pawła II – mówi mediom Tomasz Komenda.

Tomasz Komenda uniewinniony, ale rodzice zamordowanej przeżywają koszmar

d22fv8s

Po powrocie do Polski niewinnie skazany wraz ze swoim pełnomocnikiem złożą pozew o odszkodowanie za to, że spędził w więzieniu 18 lat. Wniosek opiewa na 18 milionów złotych. Przed Tomaszem Komendą także jeszcze co najmniej jedno przesłuchanie w prokuraturze. To element postępowania dotyczącego nieprawidłowości przy skazaniu i pobycie mężczyzny w więzieniu. Prowadzi je Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Kilka dni temu zmarł jeden z najważniejszych świadków w tej sprawie. Śledczy poinformowali o tym, że Dorota P. która obciążyła Tomasza Komendę, zmarła w szpitalu we Wrocławiu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Tomasz Komenda o swoich marzeniach

d22fv8s

Podziel się opinią

Share
d22fv8s
d22fv8s
Więcej tematów