Trwa ładowanie...
patryk jaki

Tomasz Komenda na wolności. Zbigniew Ziobro wszczął postępowanie ws. fałszowania dowodów

- To jest uczciwa i sprawiedliwa Polska - tak, odnosząc się do uwolnienia po 18 latach więzienia Tomasz Komendy, powiedział Patryk Jaki. Zdradził, że minister sprawiedliwości nie tylko powrócił do sprawy, ale wszczął kolejne dotyczące jej postępowanie.

Share
Tomasz Komenda na wolności. Zbigniew Ziobro wszczął postępowanie ws. fałszowania dowodów
Źródło: PAP, Fot: Paweł Supernak
d3w8ybl

- Gdyby nie to, że minister sprawiedliwości zdecydował o ponownym zajęciu się sprawą. Tomasz Komenda pewnie odsiedziałby 25 lat - podkreślił w rozmowie z radiową Jedynką Patryk Jaki. Dlaczego wrócono do tematu gwałtu i zabójstwa 15-latki? - Pojawiły się nowe ślady. Wskazują, że ktoś mógł czegoś nie dopatrzeć - tłumaczył.

Co więcej, może chodzić o coś więcej niż niedopatrzenia. Wiceminister sprawiedliwości przyznał ze Ziobro wszczął postępowanie ws. fałszowania dowodów.

d3w8ybl

Przypomnijmy, że Tomasz Komenda odsiadywał wyrok za zabicie i zgwałcenie 15-letniej Małgorzaty K.

"Popełniamy błędy, ale robimy wszystko by było lepiej"

Jaki nie krył złości, kiedy mówił, że sędziowie skazują na więzienie niewinnych ludzi. - Płacimy miliardy na wykształcenie elity ludzi, dajemy jej pensje na całe życie, by w takich sprawach byli bezpiecznikiem systemu - zaznaczył. Mówił o "gehennie Bogu ducha winnych ludzi", którzy są tego ofiarą.

Przypomniał też jedną z reprywatyzacyjnych spraw. Jak stwierdził, dzieci z piaskownicy wiedzą, ze nie ma ludzi w wieku 140 lat, a sędzia uznał, że są.

- Nie dość, że mafie trafiają do więzienia, wyjaśniane są stare niewyjaśnione morderstwa, to jeszcze udaje się znaleźć sprawy, gdzie ludzie są niewinni - dodał, podkreślają, że obecna władza zmienia wymiar sprawiedliwości.

Mówił też o tych, którzy krytykują rząd. - Skarżą się w Unii Europejskiej, mówią o praworządności, a my zajmujemy się takimi sprawami - podkreślił.

Na koniec zwrócił się do Polaków. Powiedział, ze mają wybór - mogą głosować na "obrońców III RP" albo wybrać "ludzi, którzy idą pod prąd, popełniają błędy, ale robią wszystko, by było lepiej".

Źródło: Polskie Radio

d3w8ybl

Podziel się opinią

Share
d3w8ybl
d3w8ybl
Więcej tematów