Trwa ładowanie...

Tomasz Grodzki: to symboliczne, że ta ustawa pojawia się 13 grudnia

Będziemy bronić konstytucji i będziemy bronić fundamentów demokracji wszystkimi metodami, które są przypisane Senatowi - zapowiedział marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. Tak zareagował na pytania o złożony przez PiS w czwartek wieczorem projekt nowelizacji ustaw sądowych, zmierzający m.in. do dyscyplinowania sędziów.

Tomasz Grodzki: to symboliczne, że ta ustawa pojawia się 13 grudniaŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1sk326
d1sk326
  • Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odniósł się do projektu PiS
  • PiS złożył w czwartek w Sejmie projekt nowelizacji ustaw sądowych dotyczący dyscyplinowania sędziów
  • Grodzki: będziemy bronić konstytucji wszystkimi metodami, które są przypisane Senatowi

- To symboliczne, że ustawa dyscyplinująca sędziów pojawia się w okolicach 13 grudnia, co nam, Polakom, kojarzy się jednoznacznie negatywnie i tragicznie: z wprowadzeniem stanu wojennego - tak marszałek Senatu Tomasz Grodzki skomentował złożony przez Prawo i Sprawiedliwość projekt zmian w ustawach sądowych, dotyczący m.in. dyscyplinowania sędziów i zmian w procedurze wyboru I prezesa Sądu Najwyższego.

- Ta ustawa, a przynajmniej jej zapowiedzi wyglądają niezwykle niebezpiecznie - ocenił w rozmowie z dziennikarzami. - Z pewnością - czego nie potrafię zrozumieć - to jest kolejny krok do kruszenia władzy sądowniczej. Na to nie może być zgody nikogo, kto rozumie, na czym polegają fundamenty demokracji - dodał.

d1sk326

- Senat zrobi wszystko, aby zachować fundament demokracji, czyli równowagę, współpracę i niezależność władzy sądowniczej, ustawodawczej i wykonawczej - tak jak jest to zapisane w konstytucji - zapowiedział marszałek Senatu.

Źródło: rmf24.pl

d1sk326
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sk326
Więcej tematów