Trwa ładowanie...
d5wkfa3

Ryszard Terlecki o pomyśle PiS ws. sędziów. "Opozycja jak zwykle łże"

Ryszard Terlecki reaguje na zarzuty ws. pomysłu PiS o karach dla sędziów. - Musimy zdyscyplinować nadzwyczajną kastę i to bardzo łagodny projekt, bardzo delikatny - tłumaczy wicemarszałek Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anita Czerwińska i Ryszard Terlecki
Anita Czerwińska i Ryszard Terlecki (PAP)
d5wkfa3
  • Burza wokół nowelizacji ustawy autorstwa PiS. Zakłada kary i sankcje dla sędziów
  • Do sprawy odniósł się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki
  • - Opozycja jak zwykle łże. Musimy zdyscyplinować nadzwyczajną kastę i to bardzo łagodny projekt, bardzo delikatny – stwierdził polityk w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie

Projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych i o Sądzie Najwyższym zakłada m.in. "możliwość złożenia z urzędu takich sędziów, którzy domniemywaliby sobie możliwość podważania Krajowej Rady Sądownictwa". Projekt proponuje również zakazanie sędziowskim samorządom "podejmowania uchwał wyrażających wrogość wobec innych władz". Możliwe są również sankcje dla sędziów.

- W projekcie autorstwa PiS chodzi wyłącznie o to, żeby sędziowie wydawali orzeczenia po myśli władzy - ocenił sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya na antenie TVN24. - To jest po prostu stan wojenny w wymiarze sprawiedliwości - dodał. - Jeżeli wejdą w życie (proponowane przepisy ws. sędziów - przyp. red.), to mamy rzeczywiście już Turcję, nawet nie Białoruś - dodał. - Chodzi o to, żeby zamknąć sędziom usta - podkreślił Tuleya.

d5wkfa3

Do sprawy odniósł się wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. – To oczywiście bzdura (że projekt PiS to stan wojenny wypowiedziany sędziom - przyp. red.). Opozycja jak zwykle łże. Musimy zdyscyplinować nadzwyczajną kastę i to bardzo łagodny projekt, bardzo delikatny – stwierdził polityk w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

ZOBACZ: "Ręce opadają!". Jacek Sasin odpowiada Grzegorzowi Schetynie i Marcinowi Matczakowi ws. sędziów:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5wkfa3

Podziel się opinią

Share
d5wkfa3
d5wkfa3
Więcej tematów