Trwa ładowanie...
d25930x

Tomasz Grodzki apeluje o zwołanie okrągłego stołu ws. sądów

Tomasz Grodzki twierdzi, że "pogarda dla sądownictwa osiągnęła poziom, który grozi anarchią". W artykule w "Gazecie Wyborczej" apeluje o zwołanie okrągłego stołu ws. sądów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Grodzki
Tomasz Grodzki (East News)
d25930x

Tomasz Grodzki tłumaczy, że do napisania skłoniła go wypowiedź ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry "lekceważąco odnoszącego się do fundamentalnych dla polskiego wymiaru sprawiedliwości ostatnich orzeczeń Sądu Najwyższego".

W jego opinii reformy sądownictwa akceptowane przez Andrzeja Dudę "przypomina gaszenie pożaru benzyną". Podkreśla jednocześnie, że reformy są potrzebne, ale prokuratorzy powinni mieć zapewnioną swobodę działania, a nie podlegać naciskom politycznym.

Napisał także o zgłoszonym w Senacie projekcie ustawy o KRS. Według niego daje on szansę na naprawę sytuacji i jest zgodny z wymogami prawa międzynarodowego. Uważa, że ten projekt byłby dobrym zaczynem do dyskusji o polskim wymiarze sprawiedliwości.

d25930x

Proponuje dyskusję w gronie wszystkich liderów partii, prezydenta, premiera, ministra sprawiedliwości oraz marszałków Sejmu i Senatu. Grodzki oferuje sale senackie jako miejsce dialogu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25930x

Zobacz też: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

d25930x

Podziel się opinią

Share
d25930x
d25930x
Więcej tematów