Trwa ładowanie...
Tomasz Grodzki

Tomasz Grodzki apeluje o zwołanie okrągłego stołu ws. sądów

Tomasz Grodzki twierdzi, że "pogarda dla sądownictwa osiągnęła poziom, który grozi anarchią". W artykule w "Gazecie Wyborczej" apeluje o zwołanie okrągłego stołu ws. sądów.

Share
Tomasz Grodzki apeluje o zwołanie okrągłego stołu ws. sądów
Źródło: East News
d2vksmg

Tomasz Grodzki tłumaczy, że do napisania skłoniła go wypowiedź ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry "lekceważąco odnoszącego się do fundamentalnych dla polskiego wymiaru sprawiedliwości ostatnich orzeczeń Sądu Najwyższego".

W jego opinii reformy sądownictwa akceptowane przez Andrzeja Dudę "przypomina gaszenie pożaru benzyną". Podkreśla jednocześnie, że reformy są potrzebne, ale prokuratorzy powinni mieć zapewnioną swobodę działania, a nie podlegać naciskom politycznym.

d2vksmg

Napisał także o zgłoszonym w Senacie projekcie ustawy o KRS. Według niego daje on szansę na naprawę sytuacji i jest zgodny z wymogami prawa międzynarodowego. Uważa, że ten projekt byłby dobrym zaczynem do dyskusji o polskim wymiarze sprawiedliwości.

Proponuje dyskusję w gronie wszystkich liderów partii, prezydenta, premiera, ministra sprawiedliwości oraz marszałków Sejmu i Senatu. Grodzki oferuje sale senackie jako miejsce dialogu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

d2vksmg

Podziel się opinią

Share
d2vksmg
d2vksmg
Więcej tematów