Trwa ładowanie...

Jarosław Gowin o uchwale Sądu Najwyższego. "Doszliśmy do ściany"

Wicepremier uważa, że po decyzji Sądu Najwyższego mamy do czynienia z "chaosem". Z kolei sama uchwała SN miała być spowodowana "troską sędziów o własny interes". Jarosław Gowin odniósł się też do roli "dobrego policjanta".

Share
Jarosław Gowin o uchwale Sądu Najwyższego. "Doszliśmy do ściany"Źródło: East News, fot: Michal Dubiel
d2id4a4

Sąd Najwyższy podjął uchwałę ws. nowej KRS. Jarosław Gowin uważa, że mamy do czynienia z sytuacją "chaosu". - Sędziowie SN twierdzą, że sędzia, który wydawał wyrok legalny, dzisiaj wyda już wyrok nielegalny. Sytuacja wymaga refleksji ze wszystkich stron. Kilku sędziów Sądu Najwyższego zdystansowało się od tej uchwały - mówił w Kwadransie Politycznym TVP.

Sąd Najwyższy. Jarosław Gowin: doszliśmy do ściany

- Potrzeba dialogu, bo doszliśmy do ściany. Grozi nam poczucie niejasności i brak bezpieczeństwa obywateli. Trzeba przeanalizować wszystkie aspekty. Nie chcę formułować, że złamano prawo. Mamy do czynienia z fundamentalnym sporem wewnątrz środowiska prawniczego. Ta uchwała była podszyta troską o własny interes - kontynuował minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Wicepremier przyjął zaproszenie i weźmie udział w Okrągłym Stole ws. sądownictwa, który ma się odbyć 31 stycznia. - Nie mam złudzeń, że podczas tego spotkania nie zostaną wypracowane rozwiązania, które zadowolą wszystkich. Reformy napotykają duży opór ze strony środowiska sędziowskiego. Myślę, że jesteśmy w stanie wypracować rozwiązania, za którymi opozycja podniesie rękę - zapewniał.

d2id4a4

Jarosław Gowin jako "good cop"

Gowin odniósł się też do roli "dobrego policjanta". - Nie ma żadnej taktyki. Są naturalne różnice zdań. W innym przypadku tworzylibyśmy jedną partię, a nie koalicję. W Senacie zgłosiliśmy 15 poprawek, ale opozycyjna większość odrzuciła ustawę i nie chciała jej poprawiać. Jeśli wolą eskalację sporu i uważają, że to jest w ich interesie, to jest to sygnał, który powinniśmy wziąć pod uwagę - zakończył.

Zobacz też: Joanna Mucha o zamieszaniu wokół sędziego Juszczyszyna i list poparcia członków KRS: to idiotyczne!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2id4a4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2id4a4
d2id4a4
Więcej tematów