Tokio 2020. Młociarze na podium. Prezydent gratuluje

Wojciech Nowicki zdobył złoty medal w konkursie rzutu młotem podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Trzecie miejsce zajął Paweł Fajdek. Olimpijczykom pogratulował prezydent Andrzej Duda.

Wojciech Nowicki Wojciech Nowicki Źródło: PAP/EPA
d3bma9y
d3bma9y

Wojciech Nowicki rzucił młotem na odległość 81 metrów i 18 centymetrów. W drugim podejściu było jeszcze lepiej - 81,72. Natomiast w trzeciej kolejce poprawił rekord życiowy na 82,52.

Spisał się również Paweł Fajdek. Po pierwszym rzucie na 77,58 uplasował się na szóstej pozycji. W drugiej odsłonie zawodów rzucił dokładnie metr dalej. W następnej próbie młot upadł 78,83 metry od koła. Na półmetku fajdek zajmował piątą lokatę. W piątej kolejce polski młociarz rzucił 81,53 metra i awansował na drugie miejsce. Ostatecznie był trzeci.

Tokio 2020. Andrzej Duda gratuluje młociarzom

Gratulacje polskim młociarzom w mediach społecznościowych złożył prezydent Andrzej Duda.

"Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek! Dwa kolejne medale dla Polski - złoto i brąz! Panowie, szacunek! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! Jesteście wspaniali!" – napisał Duda.

Tokio 2020. "Mamy młody, perspektywiczny zespół". Katarzyna Skowrońska pociesza polskich siatkarzy

Medalowy dzień Polaków w Tokio

To był prawdziwe polski dzień w Tokio. Olimpijczycy znad Wisły zdobyli w sumie trzy medale. Oprócz młociarzy, tego samego dnia również polski lekkoatleta Patryk Dobek zdobył medal. Wywalczył brąz w biegu na 800 metrów. Również jemu prezydent Andrzej Duda złożył gratulacje.

d3bma9y

"Patryk Dobek z brązowym medalem w biegu na dystansie na 800m! Kolejny piękny dzień dla Polski w Tokio. Brawo! Dziękujemy! Gratulacje!" – napisał prezydent.