Trwa ładowanie...
d35ijvl
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

To źle dla kraju! Zaalarmowali prezydenta i premiera

Szef CBA pod koniec lutego wysłał do prezydenta, premiera i marszałków sejmu i senatu analizę, w której rekomendował zakończenie działalności wszystkich komisji zajmujących się zwrotem majątków kościelnych - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To źle dla kraju! Zaalarmowali prezydenta i premiera
(Jupiterimages)
d35ijvl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaalarmowało najważniejsze osoby w państwie, że działalność komisji majątkowych godzi w interes kraju.

Co prawda rządowo-kościelna Komisja Majątkowa Kościoła katolickiego z inicjatywy rządu przestała istnieć 1 marca, ale wciąż funkcjonują komisje: ds. Kościoła ewangelicko-augsburskiego, prawosławnego, gmin wyznaniowych żydowskich oraz międzykościelna (ds. adwentystów, baptystów, zielonoświątkowców, metodystów, ewangelików reformowanych i Muzułmańskiego Związku Religijnego).

- Przepisy dotyczące sposobu działania tych komisji mogą budzić niepokój, tak jak w przypadku Komisji Majątkowej - powiedział "Rzeczpospolitej" szef CBA Paweł Wojtunik. Jak wiadomo od orzeczeń tej komisji, która nierzadko przyznawała milionowe rekompensaty, nie można się było odwoływać.

d35ijvl

Gazeta podaje m.in., że sama tylko Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich rozpatrzyła ok. 1800 spośród 5504 zgłoszonych spraw. Wypłacono prawie 27 mln zł z tytułu ugód oraz ponad 30 mln zł z tytułu odszkodowań.

Premier raport CBA przekazał szefowi MSWiA Jerzemu Millerowi.

Podziel się opinią

Share

d35ijvl

d35ijvl
d35ijvl
Więcej tematów