ycipk-1bp2dw
Defence24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

To źle dla kraju! Zaalarmowali prezydenta i premiera

Szef CBA pod koniec lutego wysłał do prezydenta, premiera i marszałków sejmu i senatu analizę, w której rekomendował zakończenie działalności wszystkich komisji zajmujących się zwrotem majątków kościelnych - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To źle dla kraju! Zaalarmowali prezydenta i premiera
(Jupiterimages)
ycipk-1bp2dw

Centralne Biuro Antykorupcyjne zaalarmowało najważniejsze osoby w państwie, że działalność komisji majątkowych godzi w interes kraju.

Co prawda rządowo-kościelna Komisja Majątkowa Kościoła katolickiego z inicjatywy rządu przestała istnieć 1 marca, ale wciąż funkcjonują komisje: ds. Kościoła ewangelicko-augsburskiego, prawosławnego, gmin wyznaniowych żydowskich oraz międzykościelna (ds. adwentystów, baptystów, zielonoświątkowców, metodystów, ewangelików reformowanych i Muzułmańskiego Związku Religijnego).

- Przepisy dotyczące sposobu działania tych komisji mogą budzić niepokój, tak jak w przypadku Komisji Majątkowej - powiedział "Rzeczpospolitej" szef CBA Paweł Wojtunik. Jak wiadomo od orzeczeń tej komisji, która nierzadko przyznawała milionowe rekompensaty, nie można się było odwoływać.

ycipk-1bp2dw

Gazeta podaje m.in., że sama tylko Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich rozpatrzyła ok. 1800 spośród 5504 zgłoszonych spraw. Wypłacono prawie 27 mln zł z tytułu ugód oraz ponad 30 mln zł z tytułu odszkodowań.

Premier raport CBA przekazał szefowi MSWiA Jerzemu Millerowi.

Polub WP Wiadomości
ycipk-1bp2dw
ycipk-1bp2dw