Trwa ładowanie...

To zdjęcie wstrząsnęło światem. Wolontariuszka pokazała, jak dziś wygląda 2-latek skazany za czarownictwo

Rok temu świat poruszyło zdjęcie pokazujące Anję Ringgren Lovén dzieli się wodą z nigeryjskim 2-latkiem. Wygłodzony chłopiec błąkał się samotnie, ponieważ został oskarżony o posługiwanie się czarną magią. Dziś Hope (Nadzieja) wygląda już znacznie lepiej, a Dunka postanowiła odtworzyć niezwykłą fotografię.

Share
To zdjęcie wstrząsnęło światem. Wolontariuszka pokazała, jak dziś wygląda 2-latek skazany za czarownictwoŹródło: facebook.com/anja.loven
d2mkb3f

Kucająca blondynka poi przeraźliwie wychudzonego 2-latka. Ta fotografia obiegła świat rok temu. Okazało się, że chłopiec został oskarżony o bycie czarownikiem i przez kilka miesięcy samotnie błąkał się po okolicy. Kobieta na zdjęciu to Anja Ringgren Lovén, duńska wolontariuszka, która od sześciu lat pomaga mieszkańcom Nigerii.

Dziś Anja dzieli się podobnym zdjęciem. Tym razem jednak wodę podaje zdrowemu, ubranemu 3-latkowi. Trudno uwierzyć, że to ten sam chłopiec. Dziecku dano na imię Hope (Nadzieja), ponieważ jego przykład jest dowodem na to, że nadziei nigdy nie wolno tracić. Jak przyznaje Anja, sama wątpiła, żeby chłopiec mógł przeżyć, był w tak złym stanie.

Dzięki pomocy Dunki udało się go jednak umieścić w szpitalu, gdzie dokonano transfuzji krwi. Później Hope'em zaopiekował się sierociniec, który prowadzi właśnie Anja. Wolontariuszka wciąż działa zgodnie z maksymą "Help One Person Everyday" (Codziennie pomóż jednej osobie, w skrócie - HOPE).

d2mkb3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mkb3f
d2mkb3f
Więcej tematów