Trwa ładowanie...
d2l1fom

To tylko ćwiczenia. Zaskakująca deklaracja Rosji ws. wojny w Syrii

Rosyjskie Ministerstwo Obrony wprost przyznało, że traktowało wojnę w Syrii jako poligon doświadczalny. „To dosyć szczere przyznanie. Żadne państwo nie ośmieliło się powiedzieć wprost: ta wojna to tylko ćwiczenia” – tłumaczy w rozmowie z „Rzeczpospolitą” rosyjski ekspert wojskowy Aleksandr Golc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Syria stała się dla Rosji także okazją do testowania nowej broni
Syria stała się dla Rosji także okazją do testowania nowej broni (East News, Fot: Olga Maltseva)
d2l1fom

Kreml potraktował trzyletni konflikt w Syrii jako poligon doświadczalny. Resort obrony w oficjalnym komunikacie przyznaje, że dzięki wojnie doświadczenie w walce zdobyli wszyscy dowódcy okręgów wojskowych i ich sztaby, dowódcy armii i dywizji, a także 95 proc. dowódców brygad i pułków.

Rosja w Syrii testowała broń

„Rzeczpospolita” przypomina, że w ostatnich latach utarło się w Rosji, że oficer szybciej awansuje, jeśli odbył służbę w Syrii.
Dlaczego ten konflikt miał tak duże znaczenie szkoleniowe dla Rosji? Aleksander Golc tłumaczy gazecie, że dzięki wojnie w Syrii można było sprawdzić, jak dowódcy radzą sobie z podejmowaniem decyzji o wysokim ryzyku. Część generałów nie dała rady i zostali odsunięci na boczny tor.

Syria stała się dla Rosji także okazją do testowania nowej broni. I choć prezydent kraju Władimir Putin zapewniał w czerwcu, że pogrążona w kryzysie Syria nie jest poligonem doświadczalnym, to jednocześnie przyznał, że Rosja używa swojej najnowszej broni. A to z kolei doprowadziło do jej ulepszenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2l1fom

Podziel się opinią

Share
d2l1fom
d2l1fom
Więcej tematów