Trwa ładowanie...
d3tgxeb
park

„To szaleństwo”. Oto, co mówią stołeczni mieszkańcy o wycince w parku

Historia martwej wiewiórki skłoniła mnie do pojechania na miejsce „zbrodni”. Warszawski Park Szczęśliwicki, który był domem zwierzątka to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Ochoty. Bywalcy każdego dnia obserwują, jakie zmiany tam zachodzą i sami najlepiej wiedzą, jak w praktyce wygląda „LexSzyszko”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
„To szaleństwo”. Oto, co mówią stołeczni mieszkańcy o wycince w parku
(WP.PL)
d3tgxeb

- Żadnej większej wycinki tu ostatnio nie było. Na wiosnę poprzycinano kilka drzew, ale wydaje mi się, że park na tym nie ucierpiał – powiedziała jedna z kobiet, która spacerowała w okolicy.

Jej wersję potwierdził kolejny napotkany przeze mnie mężczyzna. Właściciel psów, który każdego dnia wyprowadza swoje pupile dookoła górki odniósł się też do niedawno przyjętej ustawy o wycince drzew.

- Z tego, co wiem, w ostatnim czasie wycięto tylko jedno duże drzewo na skraju jeziora. Faktycznie nadawało się do usunięcia, bo było stare i schorowane. Na szczęście Park nie jest gruntem prywatnym, a należy do miasta. Szaleństwo związane z „LexSzyszko” jeszcze tu nie dotarło – powiedział.

Zaniepokojonych populacją wiewiórek w Parku Szczęśliwickim mogę uspokoić – zwierzątka żyją i mają się dobrze. W trakcie krótkiego spaceru naliczyłem trzy sztuki, czego dowód zamieszczam poniżej.

d3tgxeb

Podziel się opinią

Share
d3tgxeb
d3tgxeb
Więcej tematów