Trwa ładowanie...

To oni są cichymi bohaterami żałoby narodowej

Młodzież w harcerskich mundurach są wszędzie, gdzie składany jest hołd ofiarom tragedii pod Smoleńskiem. Wielu z nich od soboty więcej czasu spędza na ulicach Warszawy niż w domu. Rozdają wodę, trzymają wartę przed Pałacem Prezydenckim, pomagają składać kwiaty i ustawiać znicze. "Rzeczpospolita" nazywa ich cichymi bohaterami żałoby narodowej.

To oni są cichymi bohaterami żałoby narodowejŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1cojav
d1cojav
d1cojav

Harcerze w całym kraju zostali zmobilizowani już w sobotę. Przez internet i sms-y zawiadamiali się, gdzie mają się stawić, by nieść pomoc.

Warszawscy druhowie wspomagają przed Pałacem Prezydenckim służby mundurowe. Dziennik podkreśla, że harcerze są bezcenni - zorganizowali grupy wartowników, ratowników i porządkowych. Są pomocni, udzielają rad warszawiakom przychodzącym pod pałac. Druhny i druhowie pamiętają też o harcerzach, którzy zginęli w katastrofie. Będą uczestniczyć w uroczystościach w Warszawie.

"Rzeczpospolita" wyjaśnia, że Ryszard Kaczorowski był przed wojną instruktorem harcerskim w Białymstoku, później współtworzył Szare Szeregi. Katarzyna Doraczyńska i Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta byli instruktorami ZHR. Do harcerstwa należeli też Katarzyna Piskorska, Paweł Krajewski z BOR i stewardesa Justyna Moniuszko.

d1cojav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cojav
Więcej tematów