Trwa ładowanie...
d3ozy8j

To nie koniec sprawy o kradzież cukierka. Ruch zapowiadają śledczy

Będzie ciąg dalszy sprawy emeryta ze Szczecina skazanego za kradzież cukierka o wartości 40 groszy. Złożenie apelacji zapowiada prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Wawrzyniak i jego adwokat Dariusz Niebieszczański na sali sądu w Kołobrzegu
Roman Wawrzyniak i jego adwokat Dariusz Niebieszczański na sali sądu w Kołobrzegu (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d3ozy8j

Chodzi o wyrok Sądu Rejonowego w Kołobrzegu, który usłyszał Roman Wawrzyniak (zgodził się na podanie nazwiska) za kradzież - a właściwie zjedzenie w sklepie - śliwki w czekoladzie o wartości 40 groszy. Zgodnie z nieprawomocnym orzeczeniem mężczyzna zapłacić ma grzywnę w wysokości 20 zł i pokryć koszty sądowe, które wyniosły 100 zł.

Wiadomo już jednak, że Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu wniesie apelację od tego wyroku. "Złożyła już wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku na piśmie" - poinformowała w komunikacie Prokuratura Okręgowa w Koszalinie.

"Ze względu na fakt, że prokurator domagał się odstąpienia od wymierzenia kary, orzeczenie Sądu zostało uznane za niesłuszne, w związku z czym Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu złożyła wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku na piśmie" - podano.

d3ozy8j

ZOBACZ: Włodzimierz Czarzasty kpi z Julii Przyłębskiej

Przeczytaj też: Magazyn WP. Pozornie miała wszystko. A jednak Agnieszka skoczyła z mostu

Śledczy zaznaczyli, że po otrzymaniu uzasadnienia prokurator wniesie apelację od orzeczenia na korzyść obwinionego.

d3ozy8j

Podczas uzasadniania czwartkowego wyroku sędzia Klaudia Juraszczyk mówiła, że "sąd nie ma wątpliwości co do winy obwinionego". Dodała, że zjedzenie cukierka w sklepie jest kradzieżą. Sąd nie dopatrzył się również okoliczności łagodzących.

Sprawa zaczęła się 4 lipca 2019 r. To wtedy Roman Wawrzyniak - podczas wypoczynku w Kołobrzegu - zjadł cukierka w "Biedronce" w kurorcie. Kiedy wezwano policję, mężczyzna tłumaczył, że degustował, a nie kradł.

Źródła: gk24.pl, Radio Szczecin

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ozy8j

Podziel się opinią

Share
d3ozy8j
d3ozy8j
Więcej tematów