Trwa ładowanie...

To koniec słonecznej majówki? Burze nadciągają nad Polskę

Jak informuje IMGW nad Europą zachodnią i centralną a także nad Skandynawią dominują niże z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu są w zasięgu wyżów.

Share
To koniec słonecznej majówki? Burze nadciągają nad Polskę
Źródło: WP.PL, Fot: Internauta Krzysztof Retych
d3fkmsh

Polska znajduje się w zasięgu płytkiego niżu znad Niemiec, na północy kraju zaznacza się strefa frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w gorącej zwrotnikowej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie powoli spadać.

d3fkmsh

Prognoza na środę

Na północnym wschodzie Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami burz lub przelotnych opadów deszczu. Prognozowana wysokość opadów w strefach burz na zachodzie, w centrum i na południu Polski do 15-25 mm. Temperatura maksymalna od 21st. C, 24 st. C na północy do 28 st. C w centrum i do 30 st. C południu. Nad samym morzem od 11 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich. Podczas burz wiatr może być silny, w porywach do 60 km/h.

W nocy na północnym wschodzie Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, początkowo miejscami duże i gdzieniegdzie zanikające burze lub przelotne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów na zachodzie kraju do 10 mm. Temperatura minimalna od 5 st. C, 7 st. C na północnym wschodzie i 9-12 st. C w centrum do 13-15 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich, nad morzem umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Początkowo podczas lokalnych burz wiatr może być silniejszy i porywisty.

Prognoza na czwartek

Zachmurzenie umiarkowane okresami duże, okresami burze lub przelotne opady deszczu. Rano miejscami, zwłaszcza na północnym wschodzie, rozpogodzenia. Prognozowana wysokość opadów na zachodzie, w centrum i na południu Polski do 20-30 mm. Temperatura maksymalna od 22-24 st. C na północnym zachodzie kraju i w dolinach górskich do 28-29 st C w centrum i na południowym wschodzie. Nad samym morzem od 16 do 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie kraju wschodni do południowego, na zachodzie z kierunków południowych skręcający na zachodnie. Podczas burz wiatr może być silny, w porywach do 70 km/h.

Prognoza dla Warszawy

W Warszawie w środę słonecznie, po południu możliwe przelotne opady i burza. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, w czasie burzy porywisty, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby, wschodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie małe, późnym popołudniem wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów, możliwe burze. Temperatura maksymalna 28 st. C. Wiatr na ogół słaby, w czasie burzy porywisty, południowy.

Zobacz więcej w serwisie pogoda

d3fkmsh

Podziel się opinią

Share
d3fkmsh
d3fkmsh
Więcej tematów