Trwa ładowanie...
d1ua9dz

"To koniec". Poseł od Rydzyka się doigrał. Kaczyński podjął decyzję

Andrzej Jaworski, poseł związany ze środowiskiem Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka, ma zostać wykluczony z PiS - wynika z nieoficjalnych informacji. O jego zawieszenie oraz wszczęcie wobec niego postępowania dyscyplinarnego osobiście miał wnioskować sam prezes Jarosław Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł, mimo wytycznych Jarosława Kaczyńskiego, nie porzucił lokalnej polityki
Poseł, mimo wytycznych Jarosława Kaczyńskiego, nie porzucił lokalnej polityki (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d1ua9dz

O kulisach sprawy informuje "Fakt". - To jego koniec w partii - mówi dziennikowi członek władz ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego. Jaworski został już zawieszony w prawach członka PiS, a teraz ma zostać wykluczony z partii.

- Gwoździem do trumny było to, że Jaworski nie popierał naszego kandydata na prezydenta Gdańska Kacpra Płażyńskiego. Tworzył jakieś własne kółka wzajemnej adoracji i układy - relacjonuje "Faktowi" polityk PiS.

Sprawa ma też związek z jego działalnością w spółkach Skarbu Państwa. Jak podkreśla dziennik, Jaworski jako człowiek o. Tadeusza Rydzyka został w 2016 r. członkiem zarządu PZU. By sprawować tę funkcję, musiał zrzec się mandatu poselskiego.

d1ua9dz

Mimo jasnych wytycznych prezesa Kaczyńskiego nie porzucił jednak lokalnej polityki i budował swoje wpływy - o czym w końcu doniesiono prezesowi. Dlatego Jaworski z PZU musiał odejść. W listopadzie 2017 r. trafił do zarządu kontrolowanej przez Skarb Państwa Krajowej Spółki Cukrowej. W sierpniu tego roku roku i z tej funkcji złożył rezygnację.

Jaworski sam kilka razy startował na prezydenta Gdańska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Pogłoski ws. Mariusza Błaszczaka. Reakcja Tomasza Siemoniaka

d1ua9dz

Podziel się opinią

Share
d1ua9dz
d1ua9dz
Więcej tematów