Trwa ładowanie...
d2qio03

To już pewne. To ona zastąpi Beatę Mazurek

- Jestem kandydatką klubu parlamentarnego PiS na wicemarszałka Sejmu - oznajmiła posłanka Małgorzata Gosiewska. Zastąpi Beatę Mazurek, która uzyskała mandat europosła.
Share
Beata Mazurek była też rzeczniczką PiS
Beata Mazurek była też rzeczniczką PiSŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d2qio03

Informację o swojej kandydaturze Gosiewska potwierdziła w rozmowie z Polskim Radiem 24. Zaznaczyła, że jest to dla niej jest "wielka duma i zobowiązanie".

Wcześniej szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował, że klub PiS znalazł już kandydata na funkcję wicemarszałka, podkreślał jednak, że formalnie musi go zatwierdzić Sejm.

- Zapadła decyzja, jeszcze być może będą rozmaite dyskusje, ale najbardziej prawdopodobną kandydatką jest pani Małgorzata Gosiewska - mówił Terlecki.

d2qio03

W ubiegłym tygodniu o możliwości zastąpienia Mazurek przez Gosiewską donosiły nieoficjalnie media.

Zobacz także: Awans Kopacz. Michał Kamiński komentuje

Jej były mąż zginął w katastrofie

Małgorzata Gosiewska to pierwsza żona Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W latach 1992-93 była zatrudniona w biurze Jarosława Kaczyńskiego.

d2qio03

Była posłanką V, VII kadencji, a w obecnej kadencji Sejmu jest wiceszefową Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą. W wyborach w 2015 r. uzyskała prawie 14 tys. głosów startując w Warszawie.

Propozycja jej kandydatury na wicemarszałka zostanie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się w środę.

Sawicki szczerze o Mazurek

O wyjeździe Mazurek do Brukseli mówił we wtorek w programie "Tłit" Marek Sawicki (PSL). - Powiem szczerze, że Beata Mazurek źle się zasłużyła. To była ta polityk, która powiedziała bardzo obraźliwe słowa o PSL, chciała nas wyeliminować ze sceny politycznej. Takie słowa padały w polityce w latach 30. - wiemy, gdzie. Na taką politykę się nie godzimy. To, że poszła do Brukseli... Być może mniej szkód w ojczyźnie wyrządzi - komentował.

d2qio03

Zobacz także: Marek Sawicki szczerze o Beacie Mazurek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2qio03

Podziel się opinią

Share
d2qio03
d2qio03
Więcej tematów