Trwa ładowanie...

Przecieki ws. nowego wicemarszałka Sejmu. Faworytem Małgorzata Gosiewska

Małgorzata Gosiewska ma zostać nowym wicemarszałkiem Sejmu - podaje dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki. Na stanowisku zastąpi wybraną do Parlamentu Europejskiego Beatę Mazurek.

Share
Przecieki ws. nowego wicemarszałka Sejmu. Faworytem Małgorzata Gosiewska
Źródło: East News, Fot: PIOTR MOLECKI
d3m3ypi

Według informacji Konrada Piaseckiego, dziennikarza TVN24, nowym wicemarszałkiem Sejmu ma zostać Małgorzata Gosiewska. Na stanowisku zastąpi Beatę Mazurek, która została wybrana w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski oraz nowy rzecznik rządu Piotr Mueller przekonują, że wybór zostanie dokonany na następnym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w dniach 12-14 czerwca. Decyzja miała jeszcze nie zapaść, ale ma zostać ogłoszona w ciągu kilku dni.

Małgorzata Gosiewska to pierwsza żona Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W latach 1992-93 była zatrudniona w biurze Jarosława Kaczyńskiego. W 1998 r. została radną Gminy Warszawa Bielany, a cztery lata później radną Rady Warszawy.

d3m3ypi

W 2004 r. została zastępcą Burmistrza w dzielnicy Ursus, a rok później została posłem. W 2010 r. uzyskała mandat radnej Sejmiku Mazowieckiego, ale rok później wróciła do Sejmu. W 2015 r. z powodzeniem ubiegała się o reelekcję.

Zobacz także: Ostre słowa Piotra Dudy o Aleksandrze Dulkiewicz. Jarosław Sellin komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3m3ypi

Podziel się opinią

Share
d3m3ypi
d3m3ypi
Więcej tematów