WP

Przecieki ws. nowego wicemarszałka Sejmu. Faworytem Małgorzata Gosiewska

Małgorzata Gosiewska ma zostać nowym wicemarszałkiem Sejmu - podaje dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki. Na stanowisku zastąpi wybraną do Parlamentu Europejskiego Beatę Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Gosiewska ma zastąpić Beatę Mazurek na stanowisku wicemarszałka Sejmu
Małgorzata Gosiewska ma zastąpić Beatę Mazurek na stanowisku wicemarszałka Sejmu (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
WP

Według informacji Konrada Piaseckiego, dziennikarza TVN24, nowym wicemarszałkiem Sejmu ma zostać Małgorzata Gosiewska. Na stanowisku zastąpi Beatę Mazurek, która została wybrana w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski oraz nowy rzecznik rządu Piotr Mueller przekonują, że wybór zostanie dokonany na następnym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się w dniach 12-14 czerwca. Decyzja miała jeszcze nie zapaść, ale ma zostać ogłoszona w ciągu kilku dni.

WP

Małgorzata Gosiewska to pierwsza żona Przemysława Gosiewskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. W latach 1992-93 była zatrudniona w biurze Jarosława Kaczyńskiego. W 1998 r. została radną Gminy Warszawa Bielany, a cztery lata później radną Rady Warszawy.

W 2004 r. została zastępcą Burmistrza w dzielnicy Ursus, a rok później została posłem. W 2010 r. uzyskała mandat radnej Sejmiku Mazowieckiego, ale rok później wróciła do Sejmu. W 2015 r. z powodzeniem ubiegała się o reelekcję.

Zobacz także: Ostre słowa Piotra Dudy o Aleksandrze Dulkiewicz. Jarosław Sellin komentuje

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP