Trwa ładowanie...
d2p7fos
11-01-2012 19:15

To już pewne - oto nowi zastępcy Komendanta Głównego Policji

Dotychczasowy komendant wojewódzki policji z Gdańska Krzysztof Gajewski i komendant-rektor policyjnej uczelni w Szczytnie Arkadiusz Letkiewicz będą nowymi zastępcami komendanta głównego policji - powiedział szef policji Marek Działoszyński.

d2p7fos
d2p7fos

- Zwróciłem się już do ministra o ich powołania. Komendant Gajewski z Gdańska będzie pierwszym zastępcą do spraw prewencji (zastąpi Waldemara Jarczewskiego) - powiedział Działoszyński. Letkiewicz ma z kolei nadzorować logistykę (obecnie odpowiada za nią Andrzej Trela).

Komendant główny nie chciał ujawniać, kto obejmie stanowisko wicekomendanta odpowiedzialnego za pion kryminalny (obecnie funkcję tę pełni Kazimierz Szwajcowski). Zaznaczył jedynie, że wniosek w tej sprawie skieruje do szefa MSW Jacka Cichockiego jeszcze w środę. Przyznał, że rozpatrywany na to stanowisko jest m.in. małopolski komendant wojewódzki Andrzej Rokita.

Poinformował, że obowiązki komendantów wojewódzkich, którzy zajmą stanowiska wiceszefów policji, pełnić będą na razie ich pierwsi zastępcy.

Pytany o ewentualne zmiany personalnej w samej Komendzie Głównej Policji, nadinsp. Działoszyński powiedział, że jest na to jeszcze przedwcześnie. - Najpierw przeprowadzimy analizę związaną również z przemodelowaniem KGP. Jak sobie dookreślimy zakres zadań i kompetencji poszczególnych dyrektorów, to będziemy mogli stwierdzić, czy są konieczne jakieś zmiany - dodał.

d2p7fos

Nadinsp. Działoszyński w poniedziałek przejął obowiązki komendanta głównego policji, zastępując na tym stanowisku gen. insp. Andrzeja Matejuka.

Inspektor Arkadiusz Letkiewicz od 1996 roku pracuje w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 2000 uzyskał na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie stopień naukowy doktora w zakresie nauk o zarządzaniu. Od 2001 roku pełnił funkcje m.in. kierownika zakładu organizacji i zarządzania, a także zastępcy dyrektora Instytutu Kształcenia Kadr Kierowniczych.

Jest autorem wielu publikacji z zakresu zarządzania policją. Współorganizował "Studium zarządzania" - pierwszy w policji kurs menedżerski dla kadry kierowniczej i rezerwy kadrowej policji.

Od grudnia 2005 do października 2006 r. był zastępcą komendanta Szkoły Policji w Słupsku. Następnie został prorektorem do spraw studiów i badań Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W czerwcu 2008 roku uzyskał na Akademii Obrony Narodowej stopień naukowy doktora habilitowanego o specjalności kierowanie organizacjami. Od sierpnia 2008 roku jest komendantem-rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

d2p7fos

Dotychczasowy komendant wojewódzki policji w Gdańsku nadinsp. Krzysztof Gajewski pracę w milicji rozpoczął w 1983 roku w Sekcji Operacyjno-Dochodzeniowej Komisariatu III MO w Gdańsku. Osiem lat później został mianowany naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Rejonowej Policji Gdańsk-Południe. Następnie mianowano go zastępcą komendanta tej jednostki, a w 1994 roku - w wyniku reorganizacji, został zastępcą komendanta rejonowego policji w Gdańsku.

W 1999 roku Gajewski został komendantem miejskim gdańskiej policji. W lutym 2006 roku powołano go na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy, a w październiku 2010 roku zajął to samo stanowisko w Gdańsku.

Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Gdańskim. W 1988 roku ukończył Szkołę Oficerską w Szczytnie. Był też słuchaczem Szkoły Inspektorów Policji we Francji, przeszedł również staże zawodowe w Wyższej Szkole Policji w Muenster oraz na Uniwersytecie Stanowym Huntsville w Teksasie w USA.

d2p7fos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p7fos
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj