Trwa ładowanie...
d6k3epv
pogoda

To już koniec upalnych dni? Nadciąga chłodne powietrze

Po gorących dniach, przeplatanych porywistymi burzami nad Polskę nadciągają chłodne, wyżowe masy. Temperatura znacząco spadnie, pojawi się zachmurzenie oraz umiarkowane opady.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nad Polskę nadciąga silne zachmurzenie
Nad Polskę nadciąga silne zachmurzenie (freeimages.com)
d6k3epv

W niedzielę, w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko miejscami duże i gdzieniegdzie słaby deszcz. We wschodniej połowie Polski zachmurzenie będzie większe, z przelotnymi opadami deszczu. Słupki rtęci w większości kraju pokażą między 20 a 22 stopnie. Nad morzem około 18 stopni, a w rejonach podgórskich Karpat - 17 stopni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, zwłaszcza na wschodzie kraju pojawią się opady deszczu. W całym kraju ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli rosnąć. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany.

Wszystko wskazuje na to, że pogoda powoli zaczyna się stabilizować. Nawałnice, które w ten weekend przeszły nad wieloma rejonami Polski doprowadziły do gigantycznych zniszczeń i strat. Nie żyje 5 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Największa tragedia miała miejsce w Suszku na Pomorzu, gdzie zginęły dwie harcerki. W całym kraju strażacy do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków burz wyjeżdżali od piątku ponad 12 tys. razy.

W Gnieźnie po nawałnicy, która przeszła z piątku na sobotę nadal obowiązuje zakaz wstępu do parków i lasów.Ponadto władze miasta zdecydowały się odwowałać wszystkie imprezy plenerowe w ten weekend, w tym m.in. obchody Święta Wojska Polskiego.

źródło: pogodynka.pl, tvn24.pl

d6k3epv

Podziel się opinią

Share
d6k3epv
d6k3epv
Więcej tematów