Trwa ładowanie...
pogoda

To już koniec upalnych dni? Nadciąga chłodne powietrze

Po gorących dniach, przeplatanych porywistymi burzami nad Polskę nadciągają chłodne, wyżowe masy. Temperatura znacząco spadnie, pojawi się zachmurzenie oraz umiarkowane opady.

Share
To już koniec upalnych dni? Nadciąga chłodne powietrze
Źródło: freeimages.com
d3l2bnr

W niedzielę, w zachodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko miejscami duże i gdzieniegdzie słaby deszcz. We wschodniej połowie Polski zachmurzenie będzie większe, z przelotnymi opadami deszczu. Słupki rtęci w większości kraju pokażą między 20 a 22 stopnie. Nad morzem około 18 stopni, a w rejonach podgórskich Karpat - 17 stopni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, zwłaszcza na wschodzie kraju pojawią się opady deszczu. W całym kraju ciśnienie atmosferyczne zacznie powoli rosnąć. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany.

d3l2bnr

Wszystko wskazuje na to, że pogoda powoli zaczyna się stabilizować. Nawałnice, które w ten weekend przeszły nad wieloma rejonami Polski doprowadziły do gigantycznych zniszczeń i strat. Nie żyje 5 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Największa tragedia miała miejsce w Suszku na Pomorzu, gdzie zginęły dwie harcerki. W całym kraju strażacy do zdarzeń związanych z usuwaniem skutków burz wyjeżdżali od piątku ponad 12 tys. razy.

W Gnieźnie po nawałnicy, która przeszła z piątku na sobotę nadal obowiązuje zakaz wstępu do parków i lasów.Ponadto władze miasta zdecydowały się odwowałać wszystkie imprezy plenerowe w ten weekend, w tym m.in. obchody Święta Wojska Polskiego.

źródło: pogodynka.pl, tvn24.pl

d3l2bnr

Podziel się opinią

Share
d3l2bnr
d3l2bnr
Więcej tematów