Trwa ładowanie...

To już 23. finał WOŚP w Gdańsku. Zobacz, kto na nim wystąpi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 23 raz. W Gdańsku zagrają Enej oraz Kombi. Wylicytować będzie można udział w akcji strażackiej. Imprezę zwieńczy światełko do nieba.

Share
To już 23. finał WOŚP w Gdańsku. Zobacz, kto na nim wystąpi
Źródło: Strona Internetowa Gdańsk dla Orkiestry
d37x60d

W najbliższą niedzielę prawie 1200 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na potrzeby najstarszych i najmłodszych pacjentów. Tegoroczne hasło zbiórki to "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów".

Kwestowanie na ulicach jest jedną z tradycyjnych form zbierania pieniędzy. Jednak największym zainteresowaniem cieszą się licytacje unikalnych przedmiotów. Władze Gdańska przygotowały ponad 20 wyjątkowych aukcji związanych z miastem. Chętni będą mogli wygrać między innymi udział w pozorowanej akcji strażackiej w tunelu pod Martwą Wisłą, godzinny przejazd zabytkowym tramwajem oraz dzień z patrolem wodnym straży miejskiej.

d37x60d

Szczególną gratkę przygotowano dla kibiców sportowych. Będą oni mogli powalczyć m. in. o medal z okazji zdobycia przez Polskę I miejsca Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej 2014, piłki z autografami polskiej reprezentacji - Mistrzów Świata w Piłce Siatkowej oraz koszulkę i piłkę podpisaną przez zawodników Lechii Gdańsk.

Zbiórce pieniędzy towarzyszyć będą różne atrakcje. W Gdańsku większość z nich odbywać się będzie na Targu Węglowym. Podczas finału WOŚP stanie tam mini-miasteczko ratownicze. Każdy chętny będzie mógł pod okiem wykwalifikowanych ratowników sprawdzić swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy. Najmłodsi będą mogli zrobić sobie zdjęcia na pojazdach terenowych oraz wziąć udział w loterii.

Organizację imprezy wspiera policja oraz Zakład Transportu Miejskiego. Specjalnie na ten jeden dzień zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa, która będzie kursować na trasie Strzyża - Centrum. Przejazd zabytkowym tramwajem musi zostać poprzedzone datkiem na rzecz WOŚP.

- Policjanci będą wspierać organizację wydarzenia. W sobotę funkcjonariusze z prewencji będą szkolić wolontariuszy w zakresie bezpieczeństwa. W niedzielę zaś, nasze patrole będą zabezpieczać całą imprezę - informuje Wirtualną Polskę podk. Aleksandra Siewert, rzecznik gdańskiej policji.

d37x60d

Jednak przysłowiowym "gwoździem programu" będzie koncert, który rozpocznie się już o godz. 14.00. Na scenie będzie można zobaczyć Enej, Kombi i Smile oraz wiele zespołów grających covery znanych utworów. Artyści występować będą do 20.45. Nie zabraknie też tradycyjnego już światełka do nieba i pokazu sztucznych ogni, które są planowane na godzinę 19.50.

Gdańscy wolontariusze podczas ubiegłorocznego finału akcji zebrali prawie 530 tys. zł.

d37x60d

Podziel się opinią

Share
d37x60d
d37x60d
Więcej tematów