Trwa ładowanie...

"To coś wyjątkowego i historycznego". Nieoficjalnie doniesienia ws. Grecji

"Grecki kryzys się skończył" - oznajmił unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Pierre Moscovici. Po sześciu godzinach obrad jej kredytodawcy porozumieli się ws. warunków wyjścia z programu pomocowego, w tym restrukturyzacji zadłużenia.
Share
Dyskusja nt. Grecji toczyła się w nocy w Luksemburgu
Dyskusja nt. Grecji toczyła się w nocy w LuksemburguŹródło: PAP, Fot: JULIEN WARNAND
dmpcwnq

Taką informację przekazały Polskiej Agencji Prasowej nieoficjalnie źródła unijne. W Luksemburgu miała być dyskutowana kwestia wysokości wypłaty ostatniej transzy pomocy oraz czasu, o jaki mają być wydłużone kredyty.

- To, co obserwujemy, nie jest czymś zwykłym. To coś wyjątkowego i historycznego. Grecki kryzys skończył się dziś wieczorem w Luksemburgu. To była długa i trudna droga - komentował unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Pierre Moscovici.

Grecja zaczęła korzystać z międzynarodowego wsparcia w 2010 roku. Dostała wtedy od międzynarodowych kredytodawców 273,7 mld euro. Europejscy partnerzy wypłacili z tego na jej poczet 241,6 mld euro, a Międzynarodowy Fundusz Walutowy - 32,1 mld euro.

dmpcwnq

Plan zakłada, że kraj przestanie korzystać z pomocy międzynarodowych wierzycieli 20 sierpnia. Dołączy tym samym do Irlandii, Hiszpanii, Cypru i Portugalii, które również były objęte pomocą międzynarodowych kredytodawców po kryzysie, ale nieporównywalnie szybciej udało się im wyjść na prostą.

Źródło: rmf24.pl, pb.pl

Przeczytaj również:
Koniec sporu ws. nazwy Macedonii. Porozumienie z Grecją podpisane
Burmistrz Salonik pobity przez kilkanaście osób. Trafił do szpitala

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "O czym pan mówi?!". Lisicki zdumiony słowami Żakowskiego o muzułmanach

dmpcwnq

Podziel się opinią

Share
dmpcwnq
dmpcwnq
Więcej tematów