Trwa ładowanie...
d2xg3qb

TNS Polska: 53 proc. dobrze o Bronisławie Komorowskim, 24 proc. - o Donaldzie Tusku

53 proc. badanych w styczniu przez TNS Polska uważa, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta. Przeciwnego zdania jest 35 proc. Rząd pozytywnie ocenia 21 proc., a źle - 70 proc. Premiera Donalda Tuska chwali 24 proc., a krytykuje - 68 proc. respondentów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław Komorowski (WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d2xg3qb

12 proc. ankietowanych nie ma jednoznacznej opinii na temat pracy prezydenta. W porównaniu z grudniem ubiegłego roku odsetek ocen pozytywnych jego pracy wzrósł o pięć punktów procentowych, natomiast negatywnych spadł o sześć punktów procentowych.

Na temat pracy rządu nie ma jednoznacznej opinii 9 proc. respondentów. W porównaniu z poprzednim miesiącem odsetek ocen pozytywnych wzrósł o jeden punkt proc. Odsetek ocen negatywnych spadł natomiast o cztery punkty procentowe.

8 proc. uczestników badania nie ma zdania na temat pracy premiera Donalda Tuska. W porównaniu z grudniem odsetek ocen pozytywnych wzrósł o dwa punkty procentowe, o tyle samo spadł odsetek ocen negatywnych.

TNS Polska wskazuje, że w porównaniu z grudniem "oceny netto wzrosły dla wszystkich trzech instytucji władzy".

Badanie przeprowadzono w dniach 11-16 stycznia 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

d2xg3qb

Podziel się opinią

Share
d2xg3qb
d2xg3qb
Więcej tematów