Trwa ładowanie...
d393z22

"Tłit". Włodzimierz Czarzasty o kolejnej aferze z Marianem Banasiem i tęczowym piątku 2019

- Jest problem z panem Marianem Banasiem. Bardzo złożony. To sprawia wrażenie cwaniackiego krycia Franka przez Józefa. Ręka rękę myje. Szefem NIK-u jest gość, który będzie podejrzewany o coraz więcej złych, skandalicznych rzeczy. Facet jest prawdopodobnie prostym przewalaczem, odbiera telefony z burdelu. Ręce opadają - mówił szef SLD Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit". Odpowiedział też m.in. Małgorzacie Kidawie-Błońskiej ws. Senatu i Tadeuszowi Cymańskiemu ws. tęczowego piątku 2019.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Czarzasty zabrał także głos ws. plotek nt. syna Beaty Szydło
Włodzimierz Czarzasty zabrał także głos ws. plotek nt. syna Beaty Szydło (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d393z22

Jeden ze współpracowników Mariana Banasia w Ministerstwie Finansów miał kierować mafią vatowską. - Standardy PiS-u, z którymi wchodzili do władzy, mówiące o nieumoczonej w afery polityce - to nie zagrało. Jest problem z panem Banasiem. Bardzo złożony. Jak ma sprawdzić kogoś ktoś, kto został uniewinniony przez prezydenta zanim został skazany? To sprawia wrażenie cwaniackiego krycia Franka przez Józefa. Ręka rękę myje - komentował Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit".

- Szefem NIK-u jest gość, który będzie podejrzewany o coraz więcej złych, skandalicznych rzeczy. Tylko co opozycja może więcej zrobić? Facet jest prawdopodobnie prostym przewalaczem, odbiera telefony z burdelu. Ręce opadają. Jak można walczyć z VAT-owcami i mieć takiego gościa? To pomieszanie obłudy z opowieściami o wielkiej uczciwości. Jej nie ma, jest tylko cynizm - dodał.

Szef SLD odpowiedział też Małgorzacie Kidawie-Błońskiej ws. Senatu. Posłanka PO w czwartek w rozmowie z WP zapewniała, że "trwają bardzo dobre rozmowy, kto powinien zostać marszałkiem". Co na to szef SLD? - Nie trwają rozmowy, kto powinien zostać marszałkiem. Nie mamy ustalonego nazwiska marszałka, rozmowy jak na razie sobie tak… fruwają - ripostował w programie "Tłit".

d393z22

Pytany, czy PO wprowadza wyborców w błąd, odparł: "Nie jest ze mną nic ustalone. Spotykamy się. Ale z PO jest taki problem, że oni mają co chwilę inne zdanie. Znam już dwóch albo trzech kandydatów na marszałka Senatu. Przychodzą - rano jest ten, wieczorem jest inny. My mamy dwóch senatorów i jasne zdanie z Kosiniakiem-Kamyszem. Uważamy, że w prezydium Senatu powinien być przedstawiciel PO, PSL-u, Lewicy, niezależnych i PiS-u. I tyle".

Tematem rozmowy był też "tęczowy piątek 2019". Tadeusz Cymański (PiS) stwierdził, że "zabroniłby ich pod sankcją". - I wprowadziliby akcję "szkoła pamięta" na miejsce "tęczowego piątku". To ja mam taki pomysł, żeby te dwa hasła połączyć. Prawicowe: szkoła pamięta i normalne, ludzkie hasło o tęczowym piątku. Pomysł mam taki: "szkoła pamięta o tęczowym piątku" - komentował Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z Markiem Kacprzakiem.

- Na świecie są geje, lesbijki, ludzie biseksualni. To nie jest żadna "tęczowa zaraza". To nie tak, że gej codziennie urzyna komuś głowę i wykuwa oczy - wskazał.

d393z22

Koszulka Anny Marii Żukowskiej i syn Beaty Szydło

Gość WP skomentował też wrzawę wokół rzeczniczki Lewicy. Anna Maria Żukowska pojawiła się w Sejmie w koszulce z napisem "Żądamy legalnej aborcji". "Obrzydliwe" - skomentowała na Twitterze była posłanka PiS Bernadeta Krynicka. Co na to szef SLD? - Co w tym złego, że rzeczniczka prasowa Lewicy ma na koszulce: żądamy legalnej aborcji? Czy my jesteśmy z prawicy? Mamy swoje poglądy. Być obłudnym, kryć przewalacza z NIK-u, opowiadać, że wszystko jest w porządku jak nie jest nic w porządku - to cudowne, tak? Bo zawsze będzie można iść wieczorem i się wyspowiadać - ripostował w programie "Tłit".

- Nic się nie zmieniło po 3 tygodniach od wyborów - mamy ten sam program. Aborcja powinna być dozwolona do 12 tygodnia ciąży - podkreślił.

Włodzimierz Czarzasty zabrał także głos ws. plotek nt. syna Beaty Szydło, Tymoteusza. - Rodzina jest rodziną, polityka polityką. Ja uciekam od spraw związanych z rzeczami osobistymi - to nie powinno być mieszane. Trzeba dawać przykład. Trzymam kciuki za panią Szydło, żeby sobie z tymi problemami jej rodzina dała radę - mówił szef SLD w programie "Tłit". - Jeśli ktoś ingeruje w życie intymne, generalnie zwykle nie jest wybierany i szanowany - wskazał.

d393z22

Podziel się opinią

Share

d393z22

d393z22
Więcej tematów