Trwa ładowanie...
dnz6poo
IAR

"Times": wiele przesady w krytyce Polski, ale Warszawa też musi zdobyć zaufanie przyjaciół

"Times": polski rząd wpisuje się w tendencję nacjonalistyczną we wsch. UE
"Krytyka Polski częściowo uzasadniona, ale wiele w niej przesady"
"Warszawa musi pokazać, że nie dąży do autorytaryzmu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący PE Martin Schulz i premier RP Beata Szydło +
Przewodniczący PE Martin Schulz i premier RP Beata Szydło + (PAP/EPA, Fot: Wiktor Dąbkowski)
dnz6poo

Londyński "Times" odnotowuje reakcje Unii Europejskiej na postępowanie nowego polskiego rządu. Gazeta zauważa, że wpisuje się ono w ogólną tendencję wzrostową nacjonalizmów na wschodniej flance Unii. Ocenia jednak alarmistyczne oceny sytuacji w Polsce jako przesadzone.

"Polska jest solidną i wypróbowaną demokracją, ale niemal każdy jej krok legislacyjny od październikowych wyborów jest poddawany dokładnym oględzinom i krytyce. Częściowo jest ona uzasadniona, ale wiele jest w niej przesady" - uważa londyński dziennik.

"Bruksela zarzuca rządowi PiS-u próbę kontrolowania mediów i wymiaru sprawiedliwości. Myśli o sankcjach, włącznie z zawieszeniem prawa głosu Polski w Radzie Europy. Parlament Europejski będzie w tym miesiącu obradował nad sytuacją w Polsce, a jego przewodniczący Martin Schulz określa wręcz manewry legislacyjne PiS-u jako 'zamach"' - czytamy w "Times".

dnz6poo

"Polska jest potencjalnie ważnym uczestnikiem gry o przekształcenie Europy, osłabionej gospodarczo, nękanej kryzysem imigracyjnym i destabilizowanej na rubieżach przez Rosję. Ale władze w Warszawie muszą przekonać swoich partnerów, że nie wykorzystują sejmowej większości PiS, by wprowadzić bardziej autorytarną formę rządów. Polska musi zachować umiar i zdobyć zaufanie swych przyjaciół" - konkluduje "Times".

dnz6poo

Podziel się opinią

Share
dnz6poo
dnz6poo
Więcej tematów