Trwa ładowanie...

Testują gotowość bojową. Jest ruch Białorusi

W siłach zbrojnych Białorusi rozpoczął się sprawdzian gotowości bojowej poszczególnych formacji i jednostek – powiadomiło ministerstwo obrony w Mińsku, na które powołuje się niezależny portal Zierkało.

W siłach zbrojnych Białorusi rozpoczął się sprawdzian gotowości bojowejW siłach zbrojnych Białorusi rozpoczął się sprawdzian gotowości bojowejŹródło: East News, fot: SERGEI GUNEYEV
daqfiia
daqfiia

Ministerstwo Obrony Białorusi poinformowało o przeprowadzeniu sprawdzianu gotowości bojowej sił zbrojnych kraju. Jak podaje niezależny portal Zierkało, odwołując się do informacji przekazanych przez resort obrony w Mińsku, w ramach sprawdzianu przetestowane zostaną poszczególne formacje i jednostki wojskowe.

Jak podał resort, sprawdzian ma "charakter kompleksowy". "Żołnierze przemieszczą się do wyznaczonych rejonów, odbędą szereg ćwiczeń i treningów, w tym ze strzelaniem bojowym" – czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Będzie porozumienie ws. aborcji? "Niekorzystne politycznie"

Kolejne ćwiczenia wojskowe na Białorusi

Ministerstwo Obrony Białorusi poinformowało również, że w związku z przemieszczaniem sprzętu wojskowego, mogą wystąpić czasowe ograniczenia w ruchu transportu cywilnego.

daqfiia

W ostatnich latach, a zwłaszcza po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na pełną skalę na Ukrainę, regularnie przeprowadzane są na Białorusi ćwiczenia wojskowe. O "kompleksowym sprawdzianie gotowości bojowej" informowano m.in. w październiku 2023 r.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
daqfiia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
daqfiia
Więcej tematów