Trwa ładowanie...
d3ijyxx

Terrorysta z Brukseli wystąpił w filmie dokumentalnym o sukcesie integracji

23-letni Osama Krayem, Szwed syryjskiego pochodzenia, którego podejrzewa się o członkostwo w siatce terrorystycznej przygotowującej ataki na Paryż i Brukselę, wystąpił w filmie dokumentalnym opowiadającym o sukcesie integracji imigrantów w Malmo.
Share
Terrorysta z Brukseli wystąpił w filmie dokumentalnym o sukcesie integracji
Źródło: Eastnews, Fot: Associated Press
d3ijyxx

Krayem pojawił się w dokumencie z 2005 roku zatytułowanym "Bez granic - film o sporcie i integracji", który przedstawia integrację w Malmo przez pryzmat sportu. 11-letni wówczas Krayem opowiada w nim o tym, jak drużyna piłkarska z Malmo pomogła mu odnaleźć się w szwedzkim społeczeństwie.

Krayem został zatrudniony w 2013 jako stażysta w dziale zarządzania w radzie miejskiej w Malmo. W 2014 zniknął jednak bez słowa. Przyjaciel rodziny tłumaczy, że przed zniknięciem Krayem zaczął ubierać się inaczej "bardziej tradycyjnie". Zaczął także zapuszczać brodę. Twierdził jednak, że wszystko jest w porządku - tłumaczy jego przyjaciel. W styczniu 2015 roku Krayem pojawił się na fotografiach dżihadystów z Syrii.

Z powrotem do Europy przedostał się jako uchodźca. We wrześniu zesżego roku został zarejestrowany na greckiej wyspie Leros. Następnie przedostał się do Niemiec, gdzie w mieście Ulm spotkał się z Salahem Abdeslamem.

Osama Krayem, zatrzymany 8 kwietnia br razem z Mohamedem Abrinim. Wiadomo, że Szwed kontaktował się z zamachowcem samobójcą z metra. Miał też przy sobie torbę z ładunkami wybuchowymi, których z nieznanych jednak przyczyn nie detonował.

W atakach z 22 marca na lotnisku Zaventem i w brukselskim metrze zginęły 32 osoby. Natomiast w listopadowych zamachach w Paryżu śmierć poniosło 130 osób.

d3ijyxx

Podziel się opinią

Share
d3ijyxx
d3ijyxx
Więcej tematów