Trwa ładowanie...
d2rnm7c

Terroryści zastrzeleni w Cambrils zidentyfikowani. Kim byli?

Katalońska policja ujawniła nazwiska trzech młodych Marokańczyków, którzy w piątek nad ranem zostali zastrzeleni przez funkcjonariuszy podczas ataku w nadmorskim kurorcie Cambrils.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Terroryści zastrzeleni w Cambrils zidentyfikowani. Kim byli?
(PAP)
d2rnm7c

Policja zidentyfikowała trzech z pięciu napastników zastrzelonych w Cambrils. Są to:Mussa Ukabir, Said Aallaa i Mohamed Hychami, w wieku odpowiednio 17, 18 i 24 lat. Wszyscy mieszkali w miasteczku Ripoll przy granicy z Francją.

Policja poszukuje 22-letniego Marokańczyka Junesa Abujakuba, także mieszkającego ostatnio w Ripoll.

d2rnm7c

Dotychczas policja zatrzymała czterech mężczyzn w związku z atakami w Katalonii. Trzej to Marokańczycy, a czwarty jest Hiszpanem. Żaden z zatrzymanych nie był znany władzom z działalności terrorystycznej, jeden był notowany za drobną przestępczość.

Według katalońskiej policji w przygotowanie zamachów w Barcelonie i Cambrils mogło być zaangażowanych 12 osób. Nadal nie zidentyfikowano kierowcy furgonetki, który zabił 13 osób i ranił ponad sto na Las Ramblas w Barcelonie.

Wcześniej hiszpańskie media podawały, że samochód prowadził Mussa Ukabir, zastrzelony później w Cambrils.

W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, zabijając co najmniej 13 osób i raniąc około 130 osób. W piątek nad ranem w Cambrils nad Morzem Śródziemnym napastnicy wjechali samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Jedna z nich zmarła w szpitalu.

Z atakami w Barcelonie i Cambrils śledczy łączą wybuch gazu, do którego doszło w środę w nadmorskiej miejscowości Alcanar w Katalonii, ok. 200 km od Barcelony. W eksplozji zginęła jedna osoba, a siedem zostało rannych. Z gruzów domu strażacy wydobyli około 20 butli z gazem.

d2rnm7c

Podziel się opinią

Share
d2rnm7c
d2rnm7c
Więcej tematów