Trwa ładowanie...

Oto główny podejrzany o przeprowadzenie zamachu w Barcelonie. Poszukuje go policja

Ten 18-letni chłopak to obecnie najbardziej poszukiwana osoba w Hiszpanii. To główny podejrzany w sprawie zamachu w Barcelonie.

Share
Oto główny podejrzany o przeprowadzenie zamachu w Barcelonie. Poszukuje go policjaŹródło: Facebook.com
d1vc61o

Hiszpańskie media informują, że policja poszukuje obecnie Moussy Oukabira, brata zatrzymanego wczoraj w Ripoll Drissa Oukabir. Według najnowszej hipotezy śledczych to właśnie on był kierowcą furgonetki, która w czwartek wieczorem wjechała w tłum na deptaku La Rambla w Barcelonie i spowodował śmierć 13 osób a 88 innych zranił.

Po zamachu, jak opisuje elmundo.es, naciagnąl czapke na oczy i uciekl z miejsca przestępstwa. Zgodnie z alertem rozesłanym do wszystkich jednostek policji zbieg jest niebezpieczny i może być uzbrojony.

Według doniesień mediów ten osiemnastoletni (według niektorych źródeł siedemnastoletni) chłopak był mieszkańcem Barcelony. Z wpisów na jego koncie na Facebooku ma wynikać, że ostatnio szybko się zradykalizował. Jako 15-latek pisał, że "zabiłby wszystkich niewiernych i zostawił tylko muzułmanów". Podkreślał też, że nienawidzi religii katolickiej - informuje "El Pais".

Jak ustalili dziennikarze Moussa ma "Numer Identyfikacji Obcokrajowca" od 2005 roku, nie widnieje jednak w żadnej policyjnej ewidencji, nigdy nie był o nic podejrzewany, ani nie był karany.

Moussa miał ukraść swojemu starszemu bratu dokumenty i na ich podstawie pożyczyć dwie furgonetki. Przy pomocy jednej z nich dokonał później zamachu.

d1vc61o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vc61o
d1vc61o
Więcej tematów