Trwa ładowanie...

Terlikowski bezwzględny dla biskupa Długosza. Mówi o skandalu i hańbie

Po tym, jak biskup Antonii Długosz powiedział, że śledztwa ws. tuszowania pedofilii w Kościele są "zaplanowanym atakiem na biskupów" wybuchło nie małe poruszenie. Na słowa bp. Długosza zareagował m.in. publicysta Tomasz Terlikowski. "To, co powiedział biskup, Antoni Długosz jest skandalem zarówno z perspektywy prawa cywilnego, jak i kanonicznego" – stwierdził znany dziennikarz.

Terlikowski skomentował wypowiedź bp. Długosza. "Te słowa są haniebne" Terlikowski skomentował wypowiedź bp. Długosza. "Te słowa są haniebne" Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d4hqvtr
d4hqvtr

Kontrowersyjna wypowiedź biskupa Antoniego Długosza padła w środę podczas Apelu Jasnogórskiego w Częstochowie. W swojej głośnej już wypowiedzi nawiązał między innymi do problemu pedofilii, z którym od długiego czasu zmaga się Kościół.

- Z wielkim bólem przeżywamy zaplanowany atak na biskupów. Wiąże się to z oskarżeniami, że niektórzy z nich zlekceważyli zatroskanie o skrzywdzonych przez księży ludzi, bagatelizując sprawców tych czynów - powiedział na Jasnej Górze bp Antoni Długosz.

To jednak nie koniec szokujących elementów przemówienia biskupa. W dalszej części bp Długosz porównał księdza, który dopuścił się czynów pedofilskich do syna marnotrawnego, a biskupa do ojca miłosiernego.

Kontrowersyjna wypowiedź bp. Długosza o śledztwach ws. tuszowania pedofilii w Kościele. Tomasz Terlikowski nie wytrzymał

Wypowiedź bp. Antoniego Długosza skomentował znany publicysta Tomasz Terlikowski. Jak stwierdził w opublikowanym w mediach społecznościowych wpisie, "to, co powiedział biskup Antoni Długosz jest skandalem zarówno z perspektywy prawa cywilnego, jak i kanonicznego". Jego zdaniem słowa te nie mają także żadnego związku z naukami Kościoła Katolickiego.

d4hqvtr

"Tak się bowiem składa, że biskup, który pozwala księdzu, który wykorzystał seksualnie osobę nieletnią wrócić na parafię i nadal pracować, wcale nie jest miłosierny, ani wobec księdza, ani wobec jego ofiary" – dodał.

ZOBACZ TEŻ: Dobromir Sośnierz zaatakowany przed Sejmem. Komentarz Radosława Sikorskiego

"Jakby tego było mało kierując go na parafię i powalając mu pracować bierze na siebie OSOBISTĄ odpowiedzialność moralną za każde kolejne wykorzystanie. (…) To nie ma nic wspólnego z postawą miłosiernego ojca" – napisał dziennikarz.

d4hqvtr

Terlikowski skomentował słowa bp. Długosza. "Te słowa są haniebne"

Dziennikarz stwierdził również, że "przekonanie, że biskup ma ukrywać przed organami ściągania przestępstwa seksualne księży", nie ma żadnego związku z Ewangelią i względem prawa powinny być one niezwłocznie zgłaszane. Na koniec podsumował, że od jego słów powinien jak najszybciej odciąć się metropolita częstochowski oraz polski Episkopat.

"Te słowa są haniebne, nie mają nic wspólnego z nauczaniem Kościoła i obrażają ofiary i tych wszystkich, którzy w Kościele z tym straszliwym zjawiskiem walczą. Milczenie Episkopatu, milczenie metropolity częstochowskiego oznacza w istocie zgodę i akceptację dla tych skandalicznych słów" – stwierdził na koniec Terlikowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4hqvtr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hqvtr
Więcej tematów