Trwa ładowanie...
d37ryy7

Terlecki: wybory pokazały, że sytuacja jest dobra - PiS zyskało milion wyborców

Ryszard Terlecki, Wicemarszałek Sejmu, przyznał dziś w radiu Plus, iż wyniki tegorocznych wyborów samorządowych, pokazały, że sytuacja jest dobra. „Prawo i Sprawiedliwość zyskało ponad milion wyborców w porównaniu z wynikiem z 2014 roku” – powiedział na antenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Terlecki, Wicemarszałek Sejmu: "wybory pokazały, że sytuacja jest dobra - PiS zyskało milion wyborców"
Ryszard Terlecki, Wicemarszałek Sejmu: "wybory pokazały, że sytuacja jest dobra - PiS zyskało milion wyborców" (PAP)
d37ryy7

„Osiągnęliśmy wynik najlepszy w historii wyborów samorządowych jakie kiedykolwiek ktoś osiągnął. (...) Wybory samorządowe tego roku pokazały, że sytuacja jest dobra. To znaczy, że wybory samorządowe dobrze wróżą wyborom parlamentarnym - zyskaliśmy ponad milion wyborców w stosunku do poprzednich wyborów w 2014 roku” - oświadczył Terlecki w radiu Plus, podaje PAP.

Terlecki zapytany przez dziennikarza o powód słabych wyników kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w dużych miastach ocenił, że przyczyniło się do nich „medialne bombardowanie ewidentnym kłamstwem”, jako rzekomo PiS, chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości (partii rządzącej) przegrali prawie we wszystkich miastach wojewódzkich. W Gdańsku i Krakowie, gdzie w niedzielę odbywały się wyborcze dogrywki, klęskę ponieśli właśnie kandydaci PiS. W Krakowie na kolejną kadencje został wybrany Jacek Majchrowski (KWW Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków, 61,94 % głosów), a Małgorzata Wassermann (PiS) zdobyła 38,06 % głosów w II turze. W Gdańsku na piątą kadencje z rzędu został wybrany Paweł Adamowicz (KWW Pawła Adamowicza Wszystko dla Gdańska 64,80 % głosów), a jego kontrkandydat Kacper Płażyński (PiS) uzyskał 35,20 % głosów.

d37ryy7

Podziel się opinią

Share
d37ryy7
d37ryy7
Więcej tematów