Trwa ładowanie...

Terlecki ostrzega posłów PiS. Anna Siarkowska dla WP: nie wróżę najlepiej

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, pytany o antyszczepionkowców w obozie PiS, zasugerował, że mogą oni mieć problem z dostaniem się na listy w następnych wyborach. - To kwestia tego, co jest najważniejsze - mówi WP posłanka klubu PiS Anna Siarkowska. - Ruch antyszczepionkowców, a nasza działalność, to coś zupełnie innego - dodaje poseł Mariusz Kałużny.

Share
Terlecki ostrzega posłów PiS. Anna Siarkowska dla WP: nie wróżę najlepiej
Terlecki ostrzega posłów PiS. Anna Siarkowska dla WP: nie wróżę najlepiej Źródło: PAP, East News, fot: Piotr Molecki, Art Service 2
d3ww95m

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki był pytany w Polskim Radiu o ośmiu "posłów-antyszczepionkowców" w szeregach rządzącego obozu stwierdził, że na następnych listach wyborczych mogą nie znaleźć się "ci, z którymi powtarzają się kłopoty i którzy swoje indywidualne poglądy przedkładają ponad interes Zjednoczonej Prawicy".

W reakcji na te słowa posłanka klubu PiS Anna Siarkowska napisała w mediach społecznościowych, że "nie zna posłów – antyszczepionkowców", ale jest coraz więcej takich, "dla których ważne jest respektowanie gwarantowanych konstytucyjnie praw i wolności obywatelskich".

- W każdym obozie polityczny są różnice zdań. Należy szukać porozumienia, ale trzeba mieć świadomość ze nie zawsze jest ono możliwe, szczególnie między politykami, których różni podejście do tego, co jest najważniejsze: dobro partii czy dobro ogółu obywateli - mówi Wirtualnej Polsce posłanka, kiedy dopytujemy o słowa marszałka Terleckiego.

d3ww95m

Zobacz też: Zamęt po słowach abp. Marka Jędraszewskiego. Joanna Mucha komentuje

Anna Siarkowska dodaje, że dla niej liczy się opinia wyborców. - Najważniejsze jest to, abym mogła ludziom na ulicy patrzeć prosto w oczy, rano spokojnie przejrzeć się w lustrze - przekonuje posłanka.

- Uważam, że interes Zjednoczonej Prawicy nigdy nie będzie ważniejszy niż interes Polaków i Polski. Jeśli PiS będzie szukał takich kandydatów na listy wyborcze, to nie wróżę mu najlepiej - stwierdza.

d3ww95m

Kałużny: nie znam antyszczepionkowców

O słowa Ryszarda Terleckiego zapytaliśmy też posła klubu PiS Mariusza Kałużnego, który razem z Anną Siarkowską pracuje w Parlamentarnym Zespole ds. Sanitaryzmu.

- Nie mam pojęcia, nie znam antyszczepionkowców - odpowiada parlamentarzysta klubu PiS, kiedy pytamy, kto jest adresatem ostrzeżeń wicemarszałka. - W Zespole zajmujemy się czymś innymi, a przede wszystkim prawami obywatelskimi, np. przypadkami, kiedy osoby niezaszczepione są dyskryminowane w zakładach pracy, a Sejm przecież nie dał takich kompetencji - dodaje Kałużny.

Koronawirus w Polsce. "Napędzanie ruchów antyszczepionkowych"

Przypomnijmy: w wakacje członkowie Zespół ds. Sanitaryzmu wywołali kontrowersje w związku z wizytą w jednym z domów dziecka, gdzie udali się, ws. "przymusowych szczepień przeciw COVID-19". W obozie PiS pojawiły się wówczas głosy, że ich działania mogą napędzać ruchy antyszczepionkowe.

Do sprawy w rozmowie z Wirtualną Polską odniósł się wówczas wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Uważam, że to były działania niepotrzebne społecznie - powiedział w programie "Newsroom" WP. - Cały rząd ma jednolitą komunikację. Chcemy szczepić Polaków. To jedyna droga do wyjścia z pandemii, ochrony zdrowia i życia, a także wyjścia z kryzysu - podkreślał polityk PiS, ale wtedy o karach i ostrzeżeniach przed brakiem miejsca na listach wyborczych nie było mowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ww95m

Podziel się opinią

Share
d3ww95m
d3ww95m
Więcej tematów