Trwa ładowanie...

Terlecki: będzie spotkanie Orbana z Kaczyńskim

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotka się w Warszawie z premierem Węgier Viktorem Orbanem - poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Terlecki: będzie spotkanie Orbana z KaczyńskimŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d3sembj
d3sembj

Szef węgierskiego rządu będzie w piątek w Warszawie z oficjalną wizytą. Ma się spotkać m.in. z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu.

W czwartek po południu Terlecki poinformował, że Orban spotka się w Warszawie także z prezesem PiS. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej spotkanie odbędzie się ok. godz. 13.30.

Wcześniej premier Beata Szydło zwracała uwagę, że będzie to pierwsza za jej kadencji oficjalna wizyta Orbana w Polsce. - Do tej pory gościliśmy go przy okazji szczytów Grupy Wyszehradzkiej i innych wydarzeń, ale oficjalnie będzie to po raz pierwszy - zaznaczyła. Poinformowała, że rozmowy będą dotyczyć m.in. kwestii bezpieczeństwa, "relacji bilateralnych i wspólnych projektów polsko-węgierskich". Jak dodała, chce także poruszyć tematy unijne. - Mam tu na myśli dwie kwestie - dyrektywę o pracownikach delegowanych oraz migrację - wyjaśniła szefowa rządu.

d3sembj

- Wiążemy duże nadzieje z wizytą premiera Viktora Orbana w Polsce. Nie ukrywamy, że obydwa kraje mają wspólne stanowiska w toczących się sprawach w Unii Europejskiej - powiedziała premier.

Wizyta Viktora Orbana rozpocznie się w piątek o godz. 11.00 od oficjalnego powitania przez premier Szydło. Następnie planowane jest spotkanie szefów obu rządów, a także oficjalny obiad. O godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z mediami obu premierów.

PAP/Rafał Białkowski

Zobacz także: "PiS partią wolności"

d3sembj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sembj
Więcej tematów