Trwa ładowanie...
d1w33pw

Terlecki: będzie spotkanie Orbana z Kaczyńskim

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotka się w Warszawie z premierem Węgier Viktorem Orbanem - poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ryszard Terlecki poinformował, że podczas wizyty w Polsce Victor Orban spotka się z Jarosławem Kaczyńskim
Ryszard Terlecki poinformował, że podczas wizyty w Polsce Victor Orban spotka się z Jarosławem Kaczyńskim (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d1w33pw

Szef węgierskiego rządu będzie w piątek w Warszawie z oficjalną wizytą. Ma się spotkać m.in. z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu i Senatu.

W czwartek po południu Terlecki poinformował, że Orban spotka się w Warszawie także z prezesem PiS. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej spotkanie odbędzie się ok. godz. 13.30.

Wcześniej premier Beata Szydło zwracała uwagę, że będzie to pierwsza za jej kadencji oficjalna wizyta Orbana w Polsce. - Do tej pory gościliśmy go przy okazji szczytów Grupy Wyszehradzkiej i innych wydarzeń, ale oficjalnie będzie to po raz pierwszy - zaznaczyła. Poinformowała, że rozmowy będą dotyczyć m.in. kwestii bezpieczeństwa, "relacji bilateralnych i wspólnych projektów polsko-węgierskich". Jak dodała, chce także poruszyć tematy unijne. - Mam tu na myśli dwie kwestie - dyrektywę o pracownikach delegowanych oraz migrację - wyjaśniła szefowa rządu.

d1w33pw

- Wiążemy duże nadzieje z wizytą premiera Viktora Orbana w Polsce. Nie ukrywamy, że obydwa kraje mają wspólne stanowiska w toczących się sprawach w Unii Europejskiej - powiedziała premier.

Wizyta Viktora Orbana rozpocznie się w piątek o godz. 11.00 od oficjalnego powitania przez premier Szydło. Następnie planowane jest spotkanie szefów obu rządów, a także oficjalny obiad. O godz. 12.30 odbędzie się spotkanie z mediami obu premierów.

PAP/Rafał Białkowski

Zobacz także: "PiS partią wolności"

d1w33pw

Podziel się opinią

Share

d1w33pw

d1w33pw
Więcej tematów