Trwa ładowanie...
d1mf36f

Ten polski dom jest najbezpieczniejszy na świecie?

Polskie biuro architektoniczne zaprojektowało betonowy dom, "który w zaledwie kilka minut może zamienić się w bunkier". To prawdopodobnie najbezpieczniejszy dom świata - poinformował hiszpański dziennik "El Mundo". Wirtualna Polska otrzymała zdjęcia tego niezwykłego budynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ten polski dom jest najbezpieczniejszy na świecie?
(KWK Promes)
d1mf36f

Najbezpieczniejszy dom na świecie - zdjęcia

Autorem "Domu Bezpiecznego" jest Robert Konieczny ze studia KWK Promes. Artykuł, który opisuje projekt, ukazał się na stronie internetowej gazety.

Przytaczając opis budynku, znajdującego się w pobliżu Warszawy, "El Mundo" wyjaśnia, że "sprawą priorytetową dla klientów było uzyskanie maksymalnego poczucia bezpieczeństwa".

d1mf36f

Jak pisze dziennik, dom o powierzchni 566 metrów kwadratowych, zbudowano ze "ścian o znacznej grubości, które posiadają nietypową właściwość przesuwania się", dzięki czemu dom może "przekształcać się w niedostępną bryłę".

"Mieszkańcy mogą zmieniać wedle własnego uznania położenie dwóch betonowych ścian, gdy opuszczają dom lub gdy są w środku, lecz nie chcą, by ktokolwiek do niego wszedł. Architekci nie precyzują, w jaki sposób działa mechanizm bezpieczeństwa, który można uruchomić w każdym momencie" - zaznacza "El Mundo".

Zdaniem dziennika, "polscy architekci poszli o krok dalej w sprawie technologii stosowanej do zabezpieczania domu".

Zobacz film prezentujący "Dom Bezpieczny"

d1mf36f

Podziel się opinią

Share

d1mf36f

d1mf36f
Więcej tematów