ycipk-414g3w

Ten polski dom jest najbezpieczniejszy na świecie?

Polskie biuro architektoniczne zaprojektowało betonowy dom, "który w zaledwie kilka minut może zamienić się w bunkier". To prawdopodobnie najbezpieczniejszy dom świata - poinformował hiszpański dziennik "El Mundo". Wirtualna Polska otrzymała zdjęcia tego niezwykłego budynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ten polski dom jest najbezpieczniejszy na świecie?
(KWK Promes)
ycipk-414g3w

Najbezpieczniejszy dom na świecie - zdjęcia

Autorem "Domu Bezpiecznego" jest Robert Konieczny ze studia KWK Promes. Artykuł, który opisuje projekt, ukazał się na stronie internetowej gazety.

Przytaczając opis budynku, znajdującego się w pobliżu Warszawy, "El Mundo" wyjaśnia, że "sprawą priorytetową dla klientów było uzyskanie maksymalnego poczucia bezpieczeństwa".

ycipk-414g3w

Jak pisze dziennik, dom o powierzchni 566 metrów kwadratowych, zbudowano ze "ścian o znacznej grubości, które posiadają nietypową właściwość przesuwania się", dzięki czemu dom może "przekształcać się w niedostępną bryłę".

"Mieszkańcy mogą zmieniać wedle własnego uznania położenie dwóch betonowych ścian, gdy opuszczają dom lub gdy są w środku, lecz nie chcą, by ktokolwiek do niego wszedł. Architekci nie precyzują, w jaki sposób działa mechanizm bezpieczeństwa, który można uruchomić w każdym momencie" - zaznacza "El Mundo".

Zdaniem dziennika, "polscy architekci poszli o krok dalej w sprawie technologii stosowanej do zabezpieczania domu".

Zobacz film prezentujący "Dom Bezpieczny"

ycipk-414g3w
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-414g3w

ycipk-414g3w
ycipk-414g3w