Trwa ładowanie...
das1iaf

Ten film obejrzało już 15 mln osób. "To jest Martina. Uderz ją, mocno"

Włoski dziennikarz Luca Iavarone przeprowadził kontrowersyjny eksperyment z młodymi chłopcami. Są oni poproszeni o uderzenie dziewczynki. Film z tego eksperymentu obejrzało już ponad 15 mln osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ten film obejrzało już 15 mln osób. "To jest Martina. Uderz ją, mocno"
(YouTube)
das1iaf

Na nagraniu widać kilku przypadkowo napotkanych chłopców. Mają od sześciu do jedenastu lat. Przedstawiają się, mówią kilka słów o sobie. Potem dziennikarz poznaje ich z 11-letnią dziewczynką, Martiną.

Na prośbę Iavarone, chłopcy mówią jej miłe rzeczy, opowiadają co im się w niej podoba, głaszczą ją po włosach, niektórzy robią zabawne miny.

Potem dziennikarz prosi chłopców by ją uderzyli. - Uderzcie ją mocno - mówi Iavarone. Dzieci są zaskoczone żądaniem. Żadne z nich nie zgodziło się uderzyć dziewczynki.

das1iaf

Padają argumenty: "jest dziewczyną, a dziewczyn się nie bije", "nie chcę jej skrzywdzić", "to jest złe" albo "bo jestem mężczyzną".

Materiał pojawił się między innymi w serwisie kampaniespołeczne.pl oraz na YouTube. Został przygotowany przez portal Fanpage.it w ramach kampanii przeciwko przemocy domowej oraz wobec kobiet.

Zapis eksperymentu pojawił się w internecie kilka dni temu, a już obejrzało go na YouTube 15 mln osób. Ta liczba nadal rośnie.

Zobacz film z eksperymentu "Slap her: children's reaction".

das1iaf

Podziel się opinią

Share
das1iaf
das1iaf
Więcej tematów