Trwa ładowanie...
d2xtwym
plus
13-02-2008 08:00

Technologia HSUPA dostępna komercyjnie w sieci Plus


Polkomtel w ramach rozwoju mobilnych usług szerokopasmowych
udostępnił komercyjnie technologię HSUPA (ang. High Speed Uplink
Packet Access).

d2xtwym
d2xtwym

HSUPA jest uzupełnieniem znanej już technologii HSDPA (ang. High Speed Downlink Packet Access) i umożliwia wysyłanie danych w kierunku z komputera do sieci z prędkością do 1,9 Mb/s, czyli ponad pięciokrotnie większej od obecnie osiąganej w sieci 3G.

Dostępna w sieci Plus technologia HSDPA umożliwia pobieranie danych w kierunku do komputera z sieci z prędkością do 7,2 Mb/s.

Technologia HSUPA razem z technologią HSDPA tworzą technologię HSPA (ang. High Speed Packet Access), która w przyszłości będzie oferowała prędkości do 14,4 Mb/s podczas pobierania informacji z sieci.

Technologia HSUPA w sieci Plus dostępna jest aktualnie w miejscach o największym natężeniu pakietowego ruchu danych w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Koszalinie i Olsztynie. Już wkrótce technologia HSUPA pojawi się w pozostałych miastach, gdzie aktualnie dostępna jest technologia HSDPA.

d2xtwym

Modemy obsługujące technologię HSUPA pojawią się w ofercie mobilnego dostępu do internetu - iPlus w drugiej połowie lutego. Pierwszym z nich będzie modem iPlus ExpressCard Huawei E870 HSPA 7,2.
Jest to pierwszy modem w ofercie iPlus, który wspiera wszystkie dostępne technologie transmisji danych HSUPA, HSDPA, 3G, EDGE i GPRS, umożliwiając pobieranie danych z prędkością do 7,2 Mb/s, a ich wysyłanie z prędkością do 2 Mb/s.

Modem ten przeznaczony jest do pracy w laptopach wyposażonych w gniazdo ExpressCard 34/54.

Modem iPlus ExpressCard Huawei E870 HSPA 7,2 będzie dostępny w wiodących promocjach iPlusa oraz w ofertach dla obecnych Klientów, którym kończy się kontrakt, w cenie już od 1 zł. Przy zawarciu umowy na 24 miesiące do modemu dodawana jest pełna, dwuletnia licencja na najlepszy na rynku program antywirusowy Kaspersky® Internet Security 7.0 jedynie za 1,22 zł z VAT.

iPlus to najbardziej kompletna oferta bezprzewodowego dostępu do internetu i sieci firmowych z wykorzystaniem pakietowej transmisji danych w technologiach HSUPA, HSDPA, 3G, EDGE i GPRS. To także największy zasięg szybkiej technologii transmisji danych HSDPA wśród polskich operatorów. Z technologii HSDPA w sieci Plus mogą korzystać nie tylko mieszkańcy największych miast, ale także osoby zamieszkujące mniejsze miejscowości - informuje Elżbieta Sadowska, rzecznik prasowy sieci Plus.

d2xtwym
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xtwym
Więcej tematów