Trwa ładowanie...
d2iwh0y

"Te słowa nie powinny nigdy paść". Zdecydowana reakcja rzecznika Dudy na list Gersdorf

Małgorzata Gersdorf rozesłała polskim i zagranicznym mediom list, w którym skrytykowała podpisanie przez prezydenta ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Do sprawy odniósł się rzecznik prezydenta, Krzysztof Łapiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda
Andrzej Duda (East News)
d2iwh0y

Gersdorf alarmuje w liście, że kroczymy nad przepaścią, "w którą może spaść cały Naród". "Nikomu nie wolno niszczyć struktur konstytucyjnych organów państwa. Tak postępuje tylko okupant" - pisze.

- Z tym stwierdzeniem chyba każdy z nas się zgodzi. Dlatego prezydent Andrzej Duda przygotował ustawy, które wprowadzają zmiany w obszarze wymiaru sprawiedliwości zgodne z obowiązującą konstytucją. Nie niszczą konstytucyjnych organów władzy, wprowadzają pewne zmiany w ich funkcjonowaniu w zgodzie z ustawą zasadniczą - komentuje Łapiński w rozmowie z wPolityce.pl.

I dodaje: "W oświadczeniu padły słowa, które nie mają związku z rzeczywistością, także takie porównania, które nigdy paść nie powinny z ust I prezes SN. To i tak bardzo łagodna ocena tego oświadczenia, bo na usta cisną się słowa mocniejsze".

d2iwh0y

Ustawo o SN zakłada, że sędziowie mają przechodzić w stan spoczynku w wieku 65 lat. Zmiany mogą więc objąć również I prezes. Gersdorf nazywa to "zamachem na strukturę jednego z najważniejszych organów państwa".

Wzruszony Andrzej Duda dziękuje Beacie Szydło. Przemówienie prezydenta:

d2iwh0y

Podziel się opinią

Share
d2iwh0y
d2iwh0y
Więcej tematów