Trwa ładowanie...

Tatuaże mogą powodować raka. Ryzyko wzrasta jeszcze bardziej przez jeden konkretny kolor

• Jak wykazały badania Europejskiej Agencji Chemikaliów, tatuaże mogą powodować raka
• Wszystko to przez fakt, że skład atramenty stosowanego do ich tworzenia nie jest regulowany przez europejskie prawo
• Niektóre z substancji mogą także wywoływać alergie

Share
Tatuaże mogą powodować raka. Ryzyko wzrasta jeszcze bardziej przez jeden konkretny kolorŹródło: pixabay.com
db6sir4

Jak donosi Europejska Agencja Chemikaliów, substancje zawarte w niektórych atramentach stosowanych do wykonywania tatuaży mogą być rakotwórcze. Wszystko to przez fakt, że ich skład nie jest w żaden sposób uregulowany przez europejskie prawo.

Badacze zwracają uwagę na to, że wyniki badań dotyczą głównie tanich chińskich atramentów, których skład chemiczny pozostawia wiele do życzenia.Jak informują, substancje które się w nich znajdują są bardzo toksyczne, a także mogą powodować różnorodne alergie i mutacje.

EAC uspokaja, że taki atrament nie jest stosowany przez profesjonalistów w Europie. Jeśli jednak zostanie on wykorzystany, a jego efekty uboczne wystąpią, wtedy zostanie wdrożona procedura zakazu używania go na terenie całej Unii Europejskiej.

Badacze wskazali także czerwony kolor atramentu jako najbardziej podrażniający skórę. Może on spowodować zapalenie skóry - jej obrzęk i bolesność - ze względu dużą zawartość siarczka rtęci.

National Health Service ostrzega także przed działaniem czarnej i neutralnej henny, gdyż ta może zawierać wysokie stężenie barwnika, który jest toksyczny.

db6sir4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db6sir4
db6sir4
Więcej tematów