Trwa ładowanie...
d2ob1dg

Tatuaże mogą powodować raka. Ryzyko wzrasta jeszcze bardziej przez jeden konkretny kolor

• Jak wykazały badania Europejskiej Agencji Chemikaliów, tatuaże mogą powodować raka
• Wszystko to przez fakt, że skład atramenty stosowanego do ich tworzenia nie jest regulowany przez europejskie prawo
• Niektóre z substancji mogą także wywoływać alergie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatuaże mogą powodować raka. Ryzyko wzrasta jeszcze bardziej przez jeden konkretny kolor
(pixabay.com)
d2ob1dg

Jak donosi Europejska Agencja Chemikaliów, substancje zawarte w niektórych atramentach stosowanych do wykonywania tatuaży mogą być rakotwórcze. Wszystko to przez fakt, że ich skład nie jest w żaden sposób uregulowany przez europejskie prawo.

Badacze zwracają uwagę na to, że wyniki badań dotyczą głównie tanich chińskich atramentów, których skład chemiczny pozostawia wiele do życzenia.Jak informują, substancje które się w nich znajdują są bardzo toksyczne, a także mogą powodować różnorodne alergie i mutacje.

EAC uspokaja, że taki atrament nie jest stosowany przez profesjonalistów w Europie. Jeśli jednak zostanie on wykorzystany, a jego efekty uboczne wystąpią, wtedy zostanie wdrożona procedura zakazu używania go na terenie całej Unii Europejskiej.

d2ob1dg

Badacze wskazali także czerwony kolor atramentu jako najbardziej podrażniający skórę. Może on spowodować zapalenie skóry - jej obrzęk i bolesność - ze względu dużą zawartość siarczka rtęci.

National Health Service ostrzega także przed działaniem czarnej i neutralnej henny, gdyż ta może zawierać wysokie stężenie barwnika, który jest toksyczny.

d2ob1dg

Podziel się opinią

Share

d2ob1dg

d2ob1dg
Więcej tematów