Trwa ładowanie...

Tatry. Nocna akcja ratunkowa. Turyści z Polski utknęli na Gerlachu

Tatry. Dwaj turyści z Polski zabłądzili schodząc z Gerlacha - informuje RMF FM. Jeden z mężczyzn był ranny. W nocy odbyła się akcja ratowników słowackiej Horskiej Zachrannej Służby.

Share
Tatry. W nocy odbyła się akcja ratunkowa, dwóch Polaków zabłądziło podczas zejścia z Gerlachu (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Tatry. W nocy odbyła się akcja ratunkowa, dwóch Polaków zabłądziło podczas zejścia z Gerlachu (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)Źródło: GETTY, fot: NurPhoto
d1cyc75

Turyści z Polski zabłądzili w nocy z soboty na niedzielę podczas zejścia z Gerlachu. Tam - według informacji RMF FM - stracili orientacje i zabłądzili. Potem zeszli z Drogi Martina i utknęli w żlebie.

Mężczyźni o pomoc poprosili Zachranną Służbę. Do akcji wyruszyło w nocy pięciu ratowników. Po trudnej wspinaczce w końcu dotarli na miejsce, do uwięzionych Polaków.

Słowaccy ratownicy poinformowali, że Polacy nie mieli sprzętu niezbędnego do pozostania na noc w górach, a jeden z mężczyzn został ranny, bo spadające kamienie uderzyły go w nogę i nie mógł się poruszać.

d1cyc75

Ratownicy odsunęli turystów od ściany skalnej i doprowadzili w bezpieczne miejsce. Akcja ratownicza zakończyła się rano w Śląskim Domu, gdzie dotarli ratownicy z Polakami.

Zamieszanie podatkowe. "Do 450 zł dostaniemy paragon z numerem NIP"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1cyc75

Podziel się opinią

Share
d1cyc75
d1cyc75
Więcej tematów