Trwa ładowanie...

Tatry. Nocna akcja po słowackiej stronie Tatr. Do 3 w nocy sprowadzali taterników

Ratownicy ze Słowacji sprowadzili potrzebujących pomocy taterników. Trzy osoby trzeba było sprowadzić ze szlaku prowadzącego na Gerlach.

Tatry. Nocna akcja po słowackiej stronie Tatr. Do 3 w nocy sprowadzali taternikówŹródło: East News, fot: eastnews
d3ket9i
d3ket9i

O skomplikowanej, nocnej akcji informuje portaltatrzński.pl

Polscy taternicy rozpoczęli wyprawę o 3 rano. Przeszli przez Polski Grzebień i dalej Drogą Martina. Około godz. 16 zespół wspinaczy znalazł się ok. 100 m za Lawinowym Szczytem. Według ekspertów, przejście do tego punktu od przełęczy powinno zająć około 5 godzin.

Wtedy też Polacy zwrócili się o pomoc do ratowników z Horskiej Zachrannej Służby o telefoniczną pomoc w nawigacji. Otrzymali polecenie powrotu do Litworowej Przełęczy i zejścia stamtąd do doliny. Krótko przed zmrokiem Polacy ponownie poprosili o pomoc.

Ratownicy zdecydowali wtedy, że ze względu na nadchodzące pogorszenie pogody akcja ratunkowa z użyciem śmigłowca musi ruszyć jak najszybciej. Udało się jedynie przetransportować ratowników na miejsce. Wspólnie z drugim zespołem, który ruszył z pomocą pieszo, udało im się sprowadzić Polaków w bezpieczny teren.

d3ket9i

Akcja zakończyła się ok. godziny 2 w nocy. Służby ze Słowacji podkreślają, że taternicy nie mieli wystarczającego doświadczenia ani umiejętności, aby przejść Drogę Martina.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Robert Biedroń wyklucza poparcie Romana Giertycha w wyborach do Senatu

d3ket9i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ket9i
Więcej tematów