Trwa ładowanie...

Tatry. Jeleń wśród turystów. Spacerował nad Morskim Okiem

W Tatrach jeleń przechadzał się pomiędzy turystami. Czuł się w tym bardzo swobodnie. Nie bał się ludzi, a nawet średnio zwracał na nich uwagę. Przyrodnicy komentują, że w naturze jeleni raczej takie zachowanie "nie leży".
Share
Jeleń spacerował nad Morskim Okiem wśród turystów
Jeleń spacerował nad Morskim Okiem wśród turystówŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
dnjxzfk

W Tatrach nad Morskim Okiem jeleń spacerował między turystami. Kąpał się przy nich również w Morskim Oku. Zwierzę nie zwracało większej uwagi na spacerowiczów. Zdjęcie z niecodziennego spotkania z jeleniem zamieściła jedna z kobiet na swoim portalu społecznościowym.

Uciekinier pochodzi ze Słowacji

Przedstawiciele z Tatrzańskiego Parku Narodowego szybko ustalili tożsamość jelenia znad Morskiego Oka. Zidentyfikowali go, dzięki żółtej plakietce, przyczepionej do ucha zwierzęcia. Okazało się, że w polskie Tatry przywędrował ze Słowacji. Uciekinier pochodzi ze słowackiego ośrodka w Dolinie Białej Wody.

dnjxzfk

Przyrodnicy komentują zachowanie jelenia

Przyrodnicy komentują, że takie swobodne poruszanie sie wśród turystów, nie jest naturalnym zachowaniem dla jelenia. Oswojenie zwierzęcia z ludźmi może być skutkiem dokarmiania go przez turystów. O konsekwencjach takiego działania wypowiadała się dla Wirtualnej Polski biolog dr hab. Sabina Nowak.

Jak jednak zapewnili pracownicy TPN w rozmowie z Gazeta.pl, nikt jelenia ścigać, ani odławiać znad Morskiego Oka nie będzie. - Niech się cieszy wolnością po polskiej stronie Tatr jak najdłużej - dodali przyrodnicy.

Źródło: wybrocza.pl

dnjxzfk

Podziel się opinią

Share
dnjxzfk
dnjxzfk
Więcej tematów