Trwa ładowanie...
d1e7c5s

"Taśmy Kaczyńskiego". Platforma żąda wyjaśnień i utajnienia posiedzenia Sejmu

- Symbolem dzisiejszego dnia jest koperta. Z zeznań austriackiego przedsiębiorcy wyłania się przerażający obraz centrali partyjnej, w której żąda się pieniędzy za załatwienie sprawy - grzmi Platforma Obywatelska ws. doniesień "Gazety Wyborczej". PO żąda utajnienia posiedzenia Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO żąda utajnienia posiedzenia Sejmu (East News)
d1e7c5s

- Dzisiaj nie mamy żadnej gwarancji, że tak poważne zarzuty, które kierowane są do człowieka, który sprawuje dzisiaj władzę w Polsce, zostaną w odpowiedni sposób wyjaśnione i zostaną w odpowiedni sposób ocenione - mówił Mariusz Witczak z PO na konferencji prasowej.

Poseł mówił dziennikarzom, że "to jest sytuacja kryzysowa, która jest wynikiem kryzysu całego sytemu, który został stworzony przez PiS".

- Żądamy aby najbliższe 77. posiedzenie Sejmu zostało utajnione, żeby prokurator generalny przedstawił bardzo szczegółową informację na temat śledztwa, które toczy się wokół Srebrnej - mówił Witczak.

d1e7c5s

- Publicznie pytamy, gdzie CBA, które powinno się zajmować sprawami taśm - mówili politycy Platformy na konferencji prasowej w Sejmie.

Platforma Obywatelska składa wniosek do Marszałka Sejmu w tej sprawie.

Doniesienia gazety

Przypomnijmy, że rano "Gazeta Wyborcza" opublikowała fragment zeznań austriackiego biznesmena Geralda Birgfellnera.

d1e7c5s

"Gerald Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński nakłonił go do wręczenia 50 tys. zł dla księdza z rady fundacji, która jest właścicielem spółki Srebrna. Chodziło o budowę drapacza chmur w Warszawie" - czytamy dokładnie w gazecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1e7c5s

Podziel się opinią

Share

d1e7c5s

d1e7c5s
Więcej tematów