Trwa ładowanie...

Taśmy Daniela Obajtka. Prezes PKN Orlen pozwie "Gazetę Wyborczą"

Taśmy Obajtka zostały opublikowane przez "Gazetę Wyborczą". Według doniesień dziennika Daniel Obajtek jeszcze jako wójt Pcimia miał łączyć swoją posadę w samorządzie z nieformalnym zarządzaniem firmą. Prezes PKN Orlen ma wytoczyć prywatny proces przeciwko gazecie.
Share
Daniel Obajtek wytoczy proces "Gazecie Wyborczej"
Daniel Obajtek wytoczy proces "Gazecie Wyborczej"Źródło: East News, Fot: KAROLINA MISZTAL
d2gfgu9

Daniel Obajtek ma pozwać "Gazetę Wyborczą" - taką informację przekazał portal polsatnews.pl. Jest to reakcja aktualnego prezesa Orlenu na publikacje dziennika dotyczące jego osoby. Autorzy środowej publikacji "GW" dotyczącej taśm Obajtka twierdzą, że ten złamał ustawę o samorządzie, jeszcze jak sprawował funkcję wójta Pcima.

Taśmy Obajtka. Pojawiły się kolejne nagrania

Taśmy Obajtka opublikowane zostały w zeszłym tygodniu. Wtedy też "Wyborcza" przekazała, że gdy Daniel Obajtek pełnił funkcję wójta Pcima, chciał zniszczyć firmę swojego wujka. Prezes Orlenu miał kierować konkurencyjną spółką.

d2gfgu9

Co więcej, "GW" przekazała, że w tej sprawie Obajtek miał skłamać przed sądem. Prasa przekazała, że mają to potwierdzić nagrania z rozmów Obajtka, które "GW" jest w posiadaniu.

W tej sprawie PKN Orlen wydało oficjalne oświadczenie, przekazując, że artykuł ukazany w "Gazecie Wyborczej" o tytule "Taśmy Obajtka" "zawiera nieprawdziwe informacje, szereg bezpodstawnych sugestii i manipulacji, które wprowadzają w błąd opinię publiczną. Stawiane w artykule tezy, niemające potwierdzenia w faktach, a oparte na nagraniach, których pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności utrwalenia nie sposób stwierdzić, uderzają w wizerunek PKN Orlen, jak również naruszają dobre imię Prezesa Daniela Obajtka".

Zobacz także: Taśmy Obajtka. Marcin Kierwiński komentuje

Taśmy Obajtka. Prezes Orlenu wytoczy proces

W środę "Wyborcza" opublikowała kolejne nagrania z udziałem prezesa Orlenu. Tym razem w rozmowach pojawiło się nazwisko żony jego kuzyna - Bernadetty Obajtek.

d2gfgu9

Zdaniem autorów artykułu, Pawła Figurskiego i Jarosława Sidorowicza, udostępnione nagrania "potwierdzają, że Obajtek jako wójt Pcimia (był nim w latach 2006-15, od 2007 r. jest też członkiem PiS) wydawał dyrektorowi handlowemu firmy TT Plast o imieniu Szymon polecenia, jak zdobywać kontrahentów, dyktował ceny i marże - de facto kierował spółką".

Serwis polsatnews.pl, powołując się na ustalenia "Wydarzeń", przekazał, że Daniel Obajtek ma wytoczyć "Gazecie Wyborczej" prywatny proces.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gfgu9

Podziel się opinią

Share
d2gfgu9
d2gfgu9
Więcej tematów